Życie Podkarpackie nr 33/2019 Życie Podkarpackie nr 33/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 231/2019, Poniedziałek 19 sierpnia 2019 r., Bolsława i Juliana
Opublikowano
Łazienka – oaza luksusu i spokoju
Dobrze zaprojektowana łazienka jest jak idealnie skrojony ubiór – sprawia, że czujemy się w nim wygodnie, a jednocześnie niepowtarzalnie. Na nasze pytania odpowiada Maciej Dańczura z salonu Dekor Studio w Jarosławiu.

Planowanie i projektowanie łazienek to standard, który od pewnego czasu zagościł już na stałe przy remoncie czy budowie domu.

– Ze względu na bardzo duży wybór materiałów oraz produktów do wykończenia łazienki coraz częściej oprócz projektu klienci decydują się na zakupy kompleksowe, dzięki czemu oszczędzają czas, a niejednokrotnie pieniądze. Sprzedaż internetowa płytek ceramicznych nie jest wcale taka wygodna jak mogłoby się wydawać. Braki, uszkodzenia oraz pomyłki w dostawach sprawiają, że klient jest narażony na dodatkowe koszty związane z reklamacją, Dlatego też coraz więcej firm stara się obsługiwać budowy kompleksowo, dostarczając materiały według projektu.

 

Co ustalić przed rozpoczęciem urządzania łazienki?

– Każdy z inwestorów powinien określić kolorystykę, standard, wymagania dotyczące wyposażenia. Dopiero wtedy mamy możliwość przystąpienia do prac projektowych. Każda łazienka jest indywidualna i niepowtarzalna, dlatego też nasze projekty cieszą się dużą popularnością nie tylko na terenie Podkarpacia, ale również w Polsce i za granicą.

 

Co zyskujemy dzięki kompleksowej formie obsługi?

– Pozwala na właściwy dobór materiałów do wykończenia swojej wymarzonej łazienki. W większości przypadków klienci są zaskoczenia ogromem możliwości, jakie daje wizualizacja 3D oraz profesjonalne doradztwo na poziomie sklepu stacjonarnego.  Dodatkowy aspektem pozytywnie wpływającym na zakupy w salonach płytek ceramicznych są dodatkowe warunki oferowane przez wielu producentów. Niejednokrotnie dzięki zakupom w salonie stacjonarnym dostajemy możliwość bezpłatnego podwojenia gwarancji np. z 5 do 10 lat.

Obsługa przez salon stacjonarny daje jeszcze więcej niż tylko wizualizacja czy dodatkową gwarancję. Tu na miejscu można dotknąć, zobaczyć, skonsultować swój wybór z osobą kompetentną i zajmującą się tym zawodowo.

 

Nie poleca Pan zakupów przez internet?

– Wielokrotnie produkty oferowane w sklepach internetowych po bardzo niskich cenach są wadliwe, niekompletne, bez gwarancji lub bardzo kiepskiej jakości. Kilkukrotnie zdarzyło się nam rozmawiać z klientem, który kupił produkt w sklepie internetowych i niestety okazało się, że zakupiony towar nie jest przeznaczony do sprzedaży na terenie Polski i nie posiada polskiej gwarancji, co w przypadku awarii sprzętu ma bardzo duże znaczenie.

 

Nowością na rynku płytek ceramicznych i wyposażenia łazienek są zakupy na raty.

Tak, do niedawna kojarzone tylko ze sklepami RTV lub salonami meblowymi, raty coraz częściej oferowane są przez salony płytek ceramicznych. Kupując kompleksowe wyposażenie łazienki, trzeba się liczyć w wydatkiem około 10tys. zł. Coraz więcej banków daje bardzo korzystne warunki kredytowania zakupów budowlanych. W naszym salonie jest to 0,3 proc. w skali miesiąca. Przy tak niskich kosztach kredytu, łazienkę sfinansować możemy już za 99 zł miesięcznie. 

fot. Aleksandra Nowotyńska
Maciej Dańczura, Dekor Studio

W profesjonalnych salonach sprzedaży istniej możliwość skalkulowania kosztów remontu?

– Oczywiście, daje możliwość dostosowania oferty do potrzeb i zasobności portfela klienta. Wówczas zaprezentowana może zostać łazienka np. w trzech wariantach cenowych. Dzięki cyklicznym szkoleniom produktowym oraz sprzedażowym obsługa w salonie jest przygotowana na udzielenie szczegółowych informacji technicznych. Niejednokrotnie klienci korzystają z porad „fachowców” na forach internetowych, co w większości wypadków jest działaniem marketingowym producentów i nie ma to odbicia w rzeczywistym remoncie indywidualnej łazienki.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
cerbud.olsztyn.pl 79.187.98.82 16.05.2016

Przydatny artykuł, polecam

nr 33/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium