Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 143/2018, Środa 23 maja 2018 r., Iwony i Dezyderego
Opublikowano
Okna PCV – przewaga nowoczesności nad tradycją
Popularne „plastiki” pojawiły się w Polsce na początku lat 90 tych. Zastąpiły stare, drewniane ramy okienne w większości domów i mieszkań i do dziś cieszą się niezmiennie dużą popularnością. Ich głównym atutem jest stosunkowo niska cena przy zachowaniu bardzo dobrej funkcjonalności.
Oryginalne okna do twojego stylowego mieszkania.

Te same okna pod różnymi nazwami


Warto wiedzieć, że istnieje kilka rodzajów określeń tego samego rodzaju okien, np. okna PWC, okna PVC i okna PCV. Wszystkiemu winny jest polichlorek winylu – główny budulec tzw. „plastikowej” stolarki okiennej. To bardzo dobrze znana w przemyśle substancja, oznaczana skrótem PVC lub PCW a potocznie – PCV (choć to nazwa niepoprawna).

Okna nowoczesne, bo… uniwersalne


Okna tego typu są popularne głównie ze względu na swoje właściwości. Są przede wszystkim niezwykle uniwersalne. Pasują do wielu wnętrz – prywatnych i użytkowych. Mogą ponadto występować w większości kształtów i profili, jakie sobie wymarzymy. Sprawdzą się na balkonach, dachach, można je zamontować i w willi i w altance działkowej.

Dodatkowo – występują w różnych wersjach kolorystycznych. Obok klasycznej, białej ramy okiennej możemy zamówić okna oklejone folią kolorową lub nawet (robiąc ukłon w stronę tradycji) drewnopodobną. 


Elegancja i przestronność okien plastikowych

Właściwości techniczne okien plastikowych

Okna PCV mają bardzo dobre parametry. Te wysokiej jakości są szczelne, dobrze trzymają ciepło i nie przepuszczają niechcianych dźwięków z otoczenia. Przed zakupem warto zapoznać się ze wskaźnikami ich izolacji akustycznej i termicznej, aby wybrać optymalny produkt. Niezwykle ważny jest też współczynnik infiltracji powietrza. Nowoczesne skrzydła okienne PCV mają w standardzie funkcję „rozszczelnienia”, która umożliwia przenikanie powietrza z zewnątrz, przy zamkniętym oknie.
Innym sposobem na zachowanie dobrej wentylacji – obok funkcji rozwarcia skrzydła z jednoczesną jego blokadą – są listwy wentylacyjne lub nawiewniki powietrza montowane w ramach okiennych. Jest to szczególnie ważne w przypadku zastosowanie okien PCV w pomieszczeniach wilgotnych takich jak łazienka, poddasze i piwnica.


(Więcej zalet okien PCV opisuje ten artykuł)

Nowoczesne rozwiązania okienne


Okno plastikowe jest lekkie, dzięki temu transport i montaż przebiegają zwykle bezproblemowo. Dodatkowo, w zależności od potrzeb, można je wyposażyć w funkcje antywłamaniowe dodając wzmacniane szyby, uchwyty, okucia i klamki.

Nowoczesne okna PCV z pięknym widokiem

Skrzydła okienne z PCV są odporne na wodę i większość substancji chemicznych, dlatego są łatwe do utrzymania w czystości. Ramy okien z tworzywa PCV są odporne na pleśń, grzyby i korozje, białe ramy okienne nie żółkną nawet pod wpływem promieni słonecznych. Dobrze zamontowane i wykonane z wysokich jakościowo materiałów, nowoczesne okno plastikowe będzie nam służyło nawet do 40 lat. Przy zakupie okien warto zdecydować się na profesjonalny montaż, który pozwoli na zachowanie gwarancji producenta.

Autorem artykułu jest firma Styl-Dom producent nowoczesnych okien i drzwi.

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium