Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 140/2018, Niedziela 20 maja 2018 r., Bernarda i Bazylego
Opublikowano
Kąpiel w pianie czy szybki prysznic? Urządzamy łazienkę
Wanna czy prysznic – zadajemy sobie pytanie, aranżując łazienkę. Doskonale było by mieć jedno i drugie. Z reguły jednak nie mamy aż tyle miejsca. Co zatem będzie praktyczniejsze i wygodniejsze dla domowników? Sprzedawcy twierdzą, że pani domu zazwyczaj skłania się ku wannie, pachnącymi olejkami kąpielach przy świecach. Ich mężowie natomiast optują za prysznicem.

Dlaczego wanna?

Po długim dniu pracy gorąca, relaksująca kąpiel w wannie pełnej pachnącej piany, orzeźwiających soli mineralnych jest kusząca. Odpowiedni model wanny zapewni nam sporo miejsca do wypoczynku, leżąc, możemy też się cieszyć kojącym hydromasażem. Jeśli mieszkają z nami małe urwisy, ich kąpiel w wannie jest wygodniejsza i stanowi zachętę do wspaniałej zabawy. Pod odpowiednie obudowaną wanną możemy stworzyć dodatkowy schowek na detergenty czy inne przydatne w łazience rzeczy. Poza tym na wannie nie osadza się kamień, jak to zwykle bywa w przypadku kabin, łatwiej nam zatem zadbać o jej czystość. Długiej, pachnącej kąpieli jako swoistego rytuału przed snem nie zastąpi żadna kabina prysznicowa. Nie ma wątpliwości, że nawet najbardziej nowoczesna, wyposażona we wszelkie udogodnienia kabina prysznicowa nie zastąpi nam długiej, relaksującej kąpieli w wannie. Nie każdy jednak jest zwolennikiem leniuchowania w wodzie.

Dlaczego prysznic?

Kabina stanowi doskonałe rozwiązanie w niewielkich łazienkach mieszkańców bloków. Szybki prysznic jest tańszy niż kąpiel w wannie, którą lubimy wypełniać po brzegi. Biorąc prysznic, zużywamy o 1/3 mniej wody, co jest korzystne nie tylko dla naszej kieszeni, ale też przyrody. Kąpiel taka zajmuje nam też mniej czasu – co jest zbawienne, jeśli mamy liczną rodzinę. Korzystanie z kabiny jest wygodniejsze dla osób starszych i 
niepełnosprawnych, które mają trudności z wejściem do wanny – płytki brodzik załatwia sprawę. Możemy też zamontować specjalne krzesełko umożliwiające mycie na siedząco. Współczesne kabiny są wyposażone w rozmaite gadżety – sauny parowe, hydromasaż, chromoterapię, radio i wiele innych. Prysznic to świetne rozwiązanie dla osób żyjących aktywnie.

Dwa w jednym


Funkcje natrysku i wanny można połączyć w dwójnasób – model kabiny z głębokim brodzikiem, który można napełnić wodą, na przykład po to, by wykąpać dziecko, może śmiało spełniać rolę małej wanny. Alternatywą dla zwolenników wanien jest zamontowanie zestawu prysznicowego w wannie i dołożenie parawanu nawannowego lub zasłony prysznicowej, przy czym ten pierwszy jest zdecydowanie wygodniejsze w użytkowaniu. Parawany nawannowe tworzą jakby kabinę prysznicową, w której możemy zamontować specjalny panel prysznicowy, na przykład do hydromasażu.

3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
tjoj 31.183.226.249 18.09.2015

Szkoda, że jeszcze wersalki do tego apartamentu łazienkowego nie wstawili.

Może warto zejść na ziemię i zaproponować coś tym 98% społeczeństwa co jeśli mają łazienkę to 2-3 m najwyżej.

user
cerbud.olsztyn.pl 79.187.98.82 07.10.2015

Fajny artykół

user
marabut 83.8.218.172 15.12.2015

Do kąpieli fajne są takie musujące babeczki co wyglądają jak ciastka :), coś jak na przykład tutaj: http://retro-online.pl/ w kategorii Kosmetyki SPA.

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium