Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 145/2018, Piątek 25 maja 2018 r., Urbana i Grzegorza
Opublikowano
Modne i funkcjonalne – dobieramy odpowiednie meble do naszego domu
Kluczowymi elementami, które decydują o charakterze i stylu każdego pomieszczenia w naszym domu są odpowiednio dobrane meble. Tendencje, funkcje, wzory i kolory zmieniają się z roku na rok. Teraz stawiamy na funkcjonalność.
fot. materiały prasowe Meble VOX
Przyjemną atmosferę w naszym mieszkaniu stworzą meble, w których zgodnie z nastrojem możemy sterować oświetleniem. Łagodne barwy wprawiają w dobry nastrój.

Powszechna stała się tendencja, by z jednej rzeczy zrobić wiele, obniża to koszta, bo nie musimy kupować wielu mebli. Nie zagracamy też pokoju. Odchodzimy od funkcji dekoracyjnej, jaką pełniła np. nieodżałowana, zbierająca kurz meblościanka, meble mają służyć.

Meble kreatywne

Wybór mebli łączących w sobie wiele funkcji jest szeroki. – Dostępne jest na przykład idealne do kawalerki łóżko z baldachimem posiadające dwa pojemnikami na pościel i będące również regałem czy szafką na książki i drobiazgi. Jest też kanapa z biurkiem przesuwnym, idealna do małego pokoju nastolatka. Zamiast specjalnie eksponować miejsca na biurko, nasuwamy je na kanapę, gdy potrzebne jest do nauki, a po skończeniu chowamy. Ciekawym rozwiązaniem jest też łóżko, którego ścianka z jednej strony stanowi regał, z drugiej biurko, czyli pozwala nam dzielić przestrzeń na sypialnianą i biurowa. Producenci oferują też łóżko zawierające sypialnię w środku. Za dnia mamy sofę, nocą zmieniamy płaszczyznę na tę do spania. Jest to wygodne rozwiązanie, bo nie śpimy na tym samym, na czym siedzimy – wymienia Wojciech Pawlik, doradca klienta firmy Vox. Do kuchni zaś dedykowane są niezwykłe stoły, dzięki którym wszystko mamy pod ręką – można przy nich gotować, dzięki włożeniu podgrzewacza, lub hodować zioła. Bardzo popularne są meble modułowe, które można przebudować i dopasować do własnego stylu, np. narożnik rozsuwamy na całą długość w linii prostej lub zginamy w różnych miejscach, tworząc kształt „L” bądź „U”, a złamanie uzupełniamy dokładanym stolikiem. Ponadto sami możemy decydować, co musi się znaleźć w naszej szafie, specjalny program pozwala zaprojektować liczbę półek, wieszaków, a nawet wybrać fototapetę na drzwi.

Strefa relaksu

Coraz częściej przychodzimy do domu spracowani i potrzebujemy chwili relaksu, a czasu na odpoczynek jest mało, w dodatku nie mamy ani chęci, ani siły, by zbierać się na basen, masaż czy do klubu fitness. Warto więc zainwestować i cieszyć się na co dzień we własnym domu odrobiną komfortu. – Wygodnym rozwiązaniem są ruchome stelaże do łóżek, można je ustawić w formie leżanki terapeutycznej, podnieść delikatnie do góry dolną część, pozwalając opuchniętym stopom odpocząć, lub unieść górę, gdy czytamy książkę. Komfort zapewnią nam też fotele z relaksem, posiadające najrozmaitsze funkcje. Przyjemną atmosferę w naszym mieszkaniu stworzą meble, w których zgodnie z nastrojem możemy sterować oświetleniem. Łagodne barwy wprawiają w dobry nastrój i zyskujemy doświetlenie pomieszczenia – mówi W. Pawlik.

Dbałość o szczegóły

Królową aranżacji niezmiennie od 2 lat jest biel. W łaskach są też jasne, pastelowe kolory, chętnie sięgamy po imitacje naturalnych desek, np. sosny. Wnętrza musimy więc ożywiać kolorowymi, intensywnymi dodatkami bądź fantazyjnymi dekoracjami ścian. Panuje też moda jest na połysk i ledowe podświetlanie mebli. – Vox rezygnuje z niepotrzebnych elementów, w meblach nie ma wystających klamek, pokręteł, szuflady i szafki otwierane są na nacisk albo wysuw, co świetnie się sprawdza, gdy mamy zajęte ręce. Nie ma też gałek, które dziecko mogłyby odkręcić i połknąć. Wszystkie meble posiadają opóźniacze, czyli zamykane drzwi same wyhamowują, zabezpieczają przed uszkodzeniami na wypadek trzaśnięcia. Do zmontowania mebli nie używa się gwoździ ani klei, mają być ekologiczne i antyalergiczne, więc zastępują je specjalnie śruby i kołki do stabilizacji. Dzięki temu meble można samemu skręcać, na przykład bawiąc się wspólnie z dzieckiem, bo w przeciwieństwie do klejonych, jeśli coś źle złożymy, można to zawsze poprawić – zaznacza W. Pawlik.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Besta 80.48.66.3 19.06.2015
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium