Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 147/2018, Niedziela 27 maja 2018 r., Jana i Juliusza
Opublikowano
Inwestycje na przemyskim rynku mieszkaniowym – InFiore Park
Piękne położenie, cicha, spokojna okolica z niską zabudową wielorodzinną, budynki charakteryzujące się nowoczesną architekturą i zastosowanymi innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjno-budowlanych – to właśnie cechuje nowo powstające osiedle InFiore Park.

Przemyscy deweloperzy postanowili powiedzieć dość szaroburym blokowiskom, stawiając na budowę osiedla przestronnego, o wspólnej, funkcjonalnej infrastrukturze, które będzie odpowiadać na realne potrzeby mieszkańców. Ma powstać miejsce, do którego chętnie się wraca po całym dniu pracy, miejsce, gdzie znajdzie się ukojenie. W In Fiore Park, czyli w kwiatach, nie zapomnieli o zieleni, rekreacji i bezpieczeństwie przyszłych mieszkańców. Kompleks będzie obejmował 4 – 5 budynków wielorodzinnych. W centralnej części osiedla zaprojektowano plac zabaw dla maluchów, boisko sportowe do codziennej rekreacji, a także altanę osiedlową, ścieżki spacerowe, siłownię na powietrzu, ławki do wypoczynku i oświetlenie całej przestrzeni. Docelowo teren osiedla ma zostać ogrodzony, a już teraz przygotowana została instalacja do budowy monitoringu całego terenu. Komfort i przestrzeń do życia potęgują przestronne tarasy, balkony i loggie. Podziemne garaże wielostanowiskowe czynią otoczenie budynków bardziej uporządkowanym i ekologicznym, a przed wszystkim cichym i spokojnym, bezpiecznym dla dzieci.

Przestrzenne mieszkania

Obecnie powstają kolejne dwa budynki mieszkalne, w pierwszym z nich do użytku inwestorów oddane zostanie 26 mieszkań rozlokowanych na dwóch piętrach, w tym lokale dwupoziomowe, o metrażu od 49 do 101 metrów kwadratowych. Zostanie on oddany najpewniej we wrześniu 2016 roku. – Na grudzień 2016 planowane jest powstanie kolejnego budynku, nieco większego, w którym znajdzie się 38 mieszkań. Każda osoba poszukująca własnych wymarzonych czterech kątów będzie mogła wybrać coś dla siebie, ponieważ mieszkania będą miały rozmaite wielkości, od niewielkich przytulnych mieszkanek 32-metrowych, przez funkcjonalne 52-metrowe, po przestronne 84-metrowe – opisuje Grzegorz Polański z Infores Managament. Zaprojektowano mieszkania funkcjonalne, z otwartymi kuchniami, do każdego z nich przynależna jest bezpłatnie jedna komórka lokatorska w części podziemnej budynku.

Stan deweloperski

Oferowane mieszkania oddawane są klientom w stanie deweloperskim, co pozwala je wykończyć w zgodzie z własnym gustem i upodobaniami. – Ściany i sufity są otynkowane tynkiem gipsowym, na podłogach wylewka cementowa, stolarka okienna wykonana jest z PCV w kolorze orzecha, uzupełniona parapetami wewnętrznymi MDF w tym samym kolorze. Stolarka drzwiowa jest metalowa w okleinie drewnopodobnej z dwoma zamkami. W pomieszczeniach znajdują się też trójfazowa instalacja elektryczna, kompletne gniazda i włączniki oraz instalacja teletechniczna, czyli gniazda TV w salonie, internetowe i telefoniczne w przedpokoju. Instalacja grzewcza grzejnikowa jest kompletna, wszyscy domownicy będą rozliczani na zasadzie indywidualnego opomiarowania, ciepło systemowe pochodzi z MPEC-u. Mieszkania wyposażone są też w domofony – wymienia G. Polański. 

Można też pod klucz!

Klientom, którzy mają wyższe wymagania, oferowane są opcjonalnie usługi dodatkowe. Mogą zdecydować się na przykład na miejsca postojowe w garażu wielostanowiskowym pod budynkiem, instalacje inteligentnego domu oraz rozbudowę instalacji elektrycznej. Osoby szczególnie ceniące sobie bezpieczeństwo mogą dodatkowo zdecydować się na instalację alarmową i monitoring wewnętrzny. Istnieje możliwość rozbudowy instalacji centralnego ogrzewania, na przykład dodanie ogrzewania podłogowego, jeśli ktoś ceni sobie przytulne ciepło podłóg. Zapracowani mogą śmiało postawić na wykończenie mieszkania pod klucz, wtedy deweloperzy zainteresowanym klientom polecą współpracę ze sprawdzonymi współpracownikami, architektami i dekoratorami wnętrz, a nawet wybranymi ekipami wykończeniowymi.

Liczysz na kredyt Mieszkanie dla Młodych? Sprawdź, jakie kryteria trzeba spełnić!

  • nie można posiadać innego mieszkania (także w przeszłości)
  • wiek do 35 lat (w przypadku małżeństw decyduje wiek młodszego małżonka)
  • zakup na rynku pierwotnym lokalu mieszkalnego do 75 m kw., domu jednorodzinnego do 100 m kw. lub odpowiednio do 85 m kw. i 110 m kw., jeżeli nabywca wychowuje min. 3 dzieci
  • zaciągnięty kredyt na co najmniej 50% ceny mieszkania, na co najmniej 15 lat
  • cena mieszkania nie może przekroczyć wskaźnika określonego dla danej lokalizacji
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
se7en 46.212.23.150 02.05.2015

Ładne, typowe dla klasy średniej. Tylko że ... klasy średniej brak!

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium