Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 169/2018, Poniedziałek 18 czerwca 2018 r., Marka i Elżbiety
Opublikowano
Sufitowe wariacje
Poszukując oryginalnych pomysłów do swoich wnętrz, większość z nas skupia się przede wszystkim na meblach. Dziś jednak możemy sobie pozwolić na bardziej ekstrawaganckie posunięcie, jakim bywają nietypowa aranżacja przestrzeni okna, dekoracyjne ściany czy pomysłowo skonstruowany sufit, np. napinany.
Sufit napinany to nowoczesna forma designu, stanowi rodzaj sufitu podwieszanego składającego się z dwóch podstawowych elementów – profili mocowanych po jego obwodzie oraz lekkiej membrany z PVC rozpiętej pomiędzy profilami. Pełni on wiele funkcji, dlatego sprawdza się w każdym wnętrzu; może obniżać zbyt wysokie pomieszczenie lub zasłaniać nieestetyczne instalacje pod stropem, a przy zastosowaniu struktury lustrzanej powiększy optycznie niewielkie mieszkanko. Bogactwo ich różnorodności sprawia, że zaspokajają indywidualne oczekiwania. W zależności od upodobań możemy pokusić się na sufity lustrzane, transparentne – świecące, metaliczne, zamszowe, matowe, satynowe, strukturalne... Ciekawym, nowoczesnym i modnym ostatnio rozwiązaniem są sufitowe obrazy, idealnie reprodukujące fotografię, witraż, grafikę czy dzieło ulubionego artysty. Jeśli nie chcemy ujednolicać całej powierzchni nad głowami, warto postawić na sufity wyspowe, modułowe o klasycznym lub unikatowym kształcie. Owej membrany rozpiętej na profilach nie musimy podwieszać pod skosami, można ją wykorzystać jako element dekoracyjny stwarzający nową przestrzeń – ścianę napinaną, np. z nadrukiem, którego motyw powtarzamy do dekoracji wnętrza, podświetlany obraz czy akustyczna płaszczyzna do studia nagrań.

Bogactwo rozwiązań

– Sufity napinane lustrzane powiększają optycznie wnętrza i tworzą niesamowity efekt szklanej tafli, odbijając mniej lub bardziej to, co pod nimi. Matowe wyglądają jak perfekcyjnie pomalowana gładź, są równe i gładkie. Bez konieczności malowania zachowują swój kolor przez długi czas, gdyż odporne są na promieniowanie UV. Nie przyjmują kurzu, gdyż są antystatyczne, ale w razie potrzeby raz na kilka lat można je odświeżyć wodą z delikatnym detergentem, np. płynem do naczyń. Sufity satynowe tworzą delikatnie jedwabisty blask powłoki sufitu.  Transparentne zyskują na jakości, gdy są podświetlane, cała ich powierzchnia, krawędzie przy układzie obwodowym bądź wybrane punkty mogą, w zależności od potrzeb, oświetlać pomieszczenie bądź dawać nastrojowe światło – wymienia Kalina Lewandowska z biura projektowego KLS Projekt. Hitem jest aranżacja sufitu napinanego z wykorzystaniem światłowodów, uzyskując w ten sposób efekt gwieździstego nieba, które relaksuje w salonie, przywołuje marzenia w sypialni nad łóżkiem, oczaruje klientów restauracji. Dzięki podświetleniu Led RGB, sufit może dowolnie zmieniać swój kolor, dzięki czemu możemy dostosować barwę całego pomieszczenia do nastroju chwili. Zastosowanie to jest szczególnie popularne w salonach spa, klubach, ale też coraz częściej w dużych firmach, które chcą zapewnić pracownikom pokój relaksu z odprężającą, ładującą akumulatory chromoterapią. Coraz częściej sufity napinane, czy to lustrzane, czy też świecące całą powierzchnią, stosowane są w domach i mieszkaniach prywatnych.

7 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
ja 89.188.222.136 30.05.2015

Kogo stać na taki sufit trzeba obrobić bank żeby pozwolić sobie na taki luksus  a moze ta technika stanie i bedzie  bardziej dostępna dla ludzi o mniej zasobnych portfelach  ?

user
Asia 109.173.145.85 28.06.2015

Wg mnie niestety sufit jest niedocenianym elementem wystroju, a szkoda! Może być bardzo efektowny. Ja się zdecydowałam na sufity napinane i wyglądają bardzo nowocześnie. :) A jak ktoś szuka dobrej ekipy, to mogę polecić http://www.sufitywarszawa.pl/

user
Ijolanta 89.67.243.240 05.07.2015

Tez polecam Sufity Warszawy - dobra cena, solidny wykonawca...

user
wallander 79.184.170.54 24.07.2015

I pomysleć, że ludziom tak długo nie przychodziło do glowy, że sufit też może być ciekawym elementem wystroju :) Moja żona skołowała nam ostatnio fajną firmę robiącą sufity napinane, http://sufitywarszawa.pl/ , na początku byłem sceptyczny, ale po efekcie musze przyznać, że wnetrze jest nie do poznania.

user
kajkos 94.231.8.15 20.10.2015
Z tego co się orientuje to te zdjęcia sa bezpośrednio z katalogu DPS Ceilings, czyli chyba największej w Polsce firmy,  zajmującej się tematyką sufitów napinanych. http://www.dpsceilings.com/produkty/dps_picture/

Podoba mi się, że takie rozwiązania są coraż cześciej dostępne dla osób prywatnych a nie jak to było dotychczas - w dużych projektach np w centrach handlowych
user
stop oszustom 91.207.68.22 10.04.2016

Zastanawiam się dlaczego firma  http://sufitywarszawa.pl/ informuje klientów że ich folie sufitowe są produkcji niemieckiej, skoro sami na swojej stronie pokazują że pochodzą z firmy Pongs, która jest największym dystrybutorem CHIŃSKICH folii w Europie.

user
reszka 188.252.30.99 05.12.2017
myslę nad sufitem napinanym, cieawą oferte  mają  w http://allesufit.pl  , może ich galeria prac mnie zainspiruje... z drugiej strony mam wrazenie, że te rozwiązani są bardziej dostosowane dla duzych powierzchni ,,a nie dla blokowego M...

nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium