Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 115/2018, Środa 25 kwietnia 2018 r., Marka i Jarosława
Opublikowano
Przemyśl, Region, Przeworsk, Lubaczów, Jarosław
Jak mieszkać bezpiecznie i komfortowo?

Energooszczędny dom dla całej rodziny

fot. materiały prasowe
Każdy z nas zastanawiał się kiedyś, jak wyglądałoby życie, gdyby rachunki opłacały się same. Brzmi abstrakcyjnie i nierealnie? A jednak, dzięki nowoczesnym technologiom, takie rozwiązanie jest prostsze niż mogłoby się wydawać.

Sip panel, rekuperacja, fotowoltaika, odpowiednie okna czy pompa ciepła to tylko niektóre z rozwiązań technologicznych zastosowanych w oferowanych domach. To właśnie dzięki świadomemu połączeniu technologii i innowacyjnych rozwiązań możemy  zaoszczędzić, a opłaty za ogrzewanie ograniczyć do absolutnego minimum. W czasach gdy deweloperzy prześcigają się w ofertach mających za zadanie przyciągnąć klienta, przemyskie Osiedle NOVA, mieszczące się przy ulicy Jana Zamoyskiego 36, zwraca szczególną uwagę na aspekt związany właśnie z kosztami utrzymania własnego domu jak i komfortu mieszkania. 


Czym osiedle zachęca?


Kompleks domów jednorodzinnych NOVA to nowoczesna zabudowa, mieszcząca się w niedalekiej odległości od centrum miasta, a jednocześnie z dala od zgiełku typowego dla głośnych blokowisk. Jest to jak najbardziej istotna kwestia, ale w dzisiejszych czasach dobra lokalizacja to już standard. Deweloper przykuwa szczególną uwagę do zapotrzebowania energetycznego budynku. W najprostszych słowach chodzi o to ile nasz dom „pali”. Niemniej, ważna jest również jakość powietrza którym w naszym domu oddychamy dlatego, w oferowanych domach do wentylacji wykorzystywana jest rekuperacja. 


Cisza, spokój i… bociany!


To właśnie bocian stanowi znak rozpoznawczy Osiedla. W dawnych czasach mówiło się, że bociany zwiastują rodzinne ciepło, szczęście i dobrobyt. Trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem, patrząc na radość pierwszych lokatorów, którzy drzwi do swojego „gniazdka” otworzyli już w zeszłym roku i nic nie wskazuje na to, że kiedykolwiek będą chcieli z niego odlecieć.Kolejni entuzjaści energooszczędności, która jest znakiem rozpoznawczym kompleksu, odliczają już dni do wprowadzenia się do swojego domu.  Deweloper jednak nie zwalnia tempa i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów, oferując  im  domy w zabudowie szeregowej oraz wolnostojące, zgodne z filozofią całego osiedla, powstające z najwyższej jakości materiałów i z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technologicznych.


Inwestycja na całe życie


Głównym założeniem inwestora już od momentu powstawania pierwszych projektów związanych z budową było zaoferowanie Przemyślanom domów, które  dadzą poczucie bezpieczeństwa oraz nie obciążą ich portfeli. – Naszej firmie zależało na tym, aby stworzyć miejsce niebanalne. Miejsce, w którym młodzi ludzie nie będą mieli obciążenia finansowego w postaci kosztów dodatkowych utrzymania. Oferowane przez nas osiedle daje inny pogląd na budżet domowy – mówi Paweł Chomik, prezes zarządu Osiedla NOVA.

Celem dewelopera było uświadomienie ludziom, że większość z nas nie patrzy na zakup nieruchomości w perspektywie dłuższego czasu. Czy, na przykład, kupując samochód, nie zastanawiasz się, ile będzie kosztować jego utrzymanie? Dlaczego więc decydując się na zakup domu, nie analizujesz jak koszty utrzymania wpływają na Twój budżet domowy? Samochód to inwestycja na lata, dom – na całe życie. Zapewnij swojej rodzinie komfort i spokój, przecież na to zasługuje.


NOVA okiem mieszkańca


– Rozglądając się w poszukiwaniu własnego lokum skupiłem się przede wszystkim na analizie kosztów użytkowania domu, wziąłem pod uwagę materiały z jakich jest zbudowany oraz wartość dodaną jaką oferuje gdyż, w rzeczywistości sam metraż i cena nic nie mówi o domu, w którym mamy zamieszkać. Jeśli chodzi o dom, to mieszka mi się bardzo dobrze, choć na początku podchodziłem do niego z pewną rezerwą, ale założenia projektowe potwierdziły się, a nawet przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Zatem, możliwe jest dziś posiadanie domu w cenie mieszkania i ja jestem tego żywym przykładem. Dzięki ciekawym rozwiązaniom technologicznym, koszty utrzymania domu są o wiele niższe niż w mieszkaniu, gdzie wcześniej mieszkałem. Osiedle rozwija się dynamicznie i mam nadzieję, że wkrótce dołączą do nas kolejni mieszkańcy – mówi Jarek, mieszkaniec osiedla.
Wszystkich tych, którzy chcą zrealizować marzenia o własnym lokum, deweloper zaprasza na wycieczkę po domu modelowym, przygotowanym z myślą o osobach, które szukają inspiracji. Zachęcamy do umawiania się na indywidualne odwiedziny w towarzystwie konsultanta, który odpowie na wszystkie nurtujące pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości związane z zakupem domu. Ponadto, deweloper jest otwarty na realizacje indywidualne i może wybudować dom na działce zainteresowanych.

Zadzwoń pod numer +48 733 116 116 i zobacz, że życie może być  łatwiejsze.


9 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
bart 94.254.129.91 13.06.2017

Mieszkam w Norwegii i takie technologie sa u nas codziennością. W Polsce ludzie sa zacofani i boja sie tego, co nowe. Jeszcze troche wody w sanie upłynie zanim zmienia zdanie i otworzą sie na nowości. Ja kibicuje wszelkim inwestycjom w przemyslu i pozdrawiam. Dobrze ze w koncu cos innego niz bloki rodem z prlu

user
mk 91.193.208.124 18:13:39 13-06-2017

Nie  narzekaj  . Bloki są bardzo solidne  , w/g opinii  profesora  - nie pamiętam nazwiska -  , który wypowiadał się ostatnio w tv , planowany czasu  eksploatacji wynoszący około 50 lat , jest  teoria  znacząco zaniżoną . Faktyczny czas eksploatacji wynosić ma ponad 100 lat . Są bardzo mocne  / konstrukcja żelbetonowa/  .    Jedynym defektem jest  słabe wyciszenie   / akustyka / .  Sam mieszkam w takim bloku , i po termomodernizacjii / dociepleniu styropianem/  znacząco / o ponad połowę obniżyły się opłaty  za co.

user
sąsiad 185.25.123.178 15:56:26 21-06-2017

Też tak uważam, skoro w zimnej skandynawii takie budownictwo działa, u nas też ma rację bytu. 

user
xyz 31.183.85.142 14.06.2017

HAHA  niech se sam mieszka w tych pseudo domach za Tesco w CAŁOŚCI ! wykonane z płyty OSB wybudowane w 1,5 miesiąca za kosmiczna cene  +/- 340 tys. 

user
Xds 37.47.124.242 18:44:41 14-06-2017

Mieszkanie z OSB nie jest takie złe ale cena? Pomylił się gość o 100 tys. 250 tys to max.

user
AA. 95.40.149.176 14.06.2017

Zakłady  Płyt Pilśniowych w Przemyslu   sprzedają odpady którymi  mieszkańcy palą w  piecach i nas wszystkich trują. Co na to Włodarze miasta.

user
Legia 83.26.255.40 15.06.2017
Wszystkie wykusze typy tego widocznego na zdjęciach to tylko strata energii cieplnej...  
user
igor 185.25.123.178 20.06.2017

A ja się nie zgadzam z częścią. Tylko ktoś spróbuje w tym mieście zrobić coś do przodu, to od razu jest krytykowany. 

Poznaliście choć w części produkt, czy tylko dom z drewna, to od razu zły??? 

user
Osiedle Nova 46.134.187.238 26.06.2017

Cieszy nas fakt, że coraz częściej rozmawia się o naszym osiedlu i naszej technologii. Dziękujemy i cenimy sobie każde uwagi. Pozytywnych głosów jest zdecydowanie więcej, ale te negatywne też szanujemy. Z pewnymi opiniami trudno jednak nam się zgodzić. Budujemy domy niskoenergetyczne nie pasywne i wykusze, o których mowa w jednej z opinii nie stanowią tutaj problemu. W naszej technologii bez kłopotu jesteśmy w stanie zbilansować sobie takie estetyczne detale. Gdyż liczy się całościowy bilans energetyczny. Zużycia energetyczne i rachunki za energię niech będą na to dowodem. Nasza firma przed przystąpieniem do budowy najpierw myśli, a później działa. Tak więc odpowiedni audyt energetyczny, wyliczenia strat i zysków energetycznych pozwala nam spać spokojnie.

Kolejny mit to płyta OSB i czas trwania budowy. Może rozwinę odrobinę ten wątek. Śmiem sądzić, iż nie wszyscy wiedzą co oznacza terminologia budownictwo prefabrykowane. Jest to budownictwo, którego komponenty są przygotowywane w zakładach produkcyjnych. To pozwala na obniżenie kosztów budowy, czasu jej trwania i podniesienie jakości wykonania. Większość procesu budowy odbywa się w zakładzie produkcyjnym, gdzie wykwalifikowani specjaliści, w komfortowych warunkach, przygotowują elementy budynku. Te elementy są później składane na placu budowy, przez co oszczędzamy czas i pieniądze. Ponadto w tej technologii dostarczamy zdecydowanie mniejsze ilości wody technologicznej, co również skraca czas jej trwania. Płyta OSB to tylko mały ułamek z całej układanki. Dlatego też proponuję odwiedzić nas w domu modelowym i zapytać, posłuchać co mamy do powiedzenia.

Obiecuję dołożyć wszelkich starań, aby rozwiać wszelkie państwa wątpliwości i wyjaśnić charakterystykę naszego budownictwa.

nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Chcesz dodać własne ogłoszenie?
Wybierz wydanie papierowe lub online. Dotrzyj do 100 000 czytelników szybko i łatwo.
Dodaj ogłoszenie