Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 143/2018, Środa 23 maja 2018 r., Iwony i Dezyderego
Opublikowano
Jarosław
Kolping FRAC skompletował skład
36-letni reprezentant Czech, Ukrainiec z urodzenia, Dimitrij Prokopcov jest ostatnim nowym zawodnikiem superligowego tenisowego Kolpinga FRAC. Tym samym jarosławianie zakończyli budowę składu przed sezonem 2016 – 2017.
fot. www.kolping-frac-jaroslaw.pl
Reprezentant Czech Dmitrij Prokopcov jest ostatnim nowym zawodnikiem Kolpinga FRAC Jarosław przed nadchodzącym sezonem.

Po zakontraktowaniu Brazylijczyka Gustavo Tsuboi i wielokrotnego reprezentanta Polski Jakuba Kosowskiego, D. Prokopcov jest trzecim pingpongistą, który reprezentować będzie Kolping FRAC w nadchodzącym sezonie.
D. Prokopcov urodził się 1 maja 1980 r. w Symferopolu na Ukrainie. Od 2008 r. występuje w barwach reprezentacji Czech. Przez ostatnich kilka sezonów występował m.in. w francuskim zespole GV Hennebont, który reprezentował od 2011 r. Wcześniej był zawodnikiem praskiego El Nino. Na swoim koncie ma indywidualne mistrzostwo Ukrainy oraz Czech. Aktualnie zajmuje 72. miejsce w światowym rankingu ITTF i będzie reprezentował Czechy podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Przypomnijmy, że Kolping FRAC Jarosław po raz czwarty z rzędu wywalczył brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym i zwyciężył w rywalizacji Drużynowego Pucharu Polski. Po tych sukcesach w klubie postanowiono diametralnie zmienić skład personalny. Z zespołem pożegnali się: Wang Zeng Yi (będzie występować w beniaminku superligi Dojlidach Białystok), Bartosz Such i Robert Floras (przeszedł do 3S Polonii Bytom).

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium