Życie.pl, nr 340/2016, Poniedziałek 5 grudnia 2016 r., Kryspina i Saby
Jarosław
Kolping FRAC Jarosław z Pucharem Polski!
Do czwartego z rzędu brązowego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym zespół Kolpinga FRAC Jarosław dołożył Puchar Polski. Impreza rozegrana została w Bydgoszczy. To był naprawdę bardzo udany sezon podopiecznych Kamila Dziukiewicza.
Zespół Kolpinga FRAC Jarosław z Pucharem Polski sezonu 2015 – 2016. Od lewej: Bartosz Such, Robert Floras, Wang Zeng Yi i trener Kamil Dziukiewicz.

W tegorocznym finale Pucharu Polski, który odbył się Bydgoszczy, zagrały trzy zespoły, które występowały w tym sezonie w Polskiej Superlidze Tenisa Stołowego: Kolping FRAC Jarosław, 3S Polonia Bytom i gospodarze Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz. Pierwsze dwie ekipy to brązowi medaliści zakończonych niedawno zmagań DMP. Zooleszcz Gwiazda zakończyła ligę na 8. miejscu, ale była obrońcą pucharu zdobytego przed rokiem. A że zmagania pucharowe rządzą się swoimi prawami, to I-ligowym rodzynkiem w tym towarzystwie była siódma ekipa grupy południowej AUKS Trefl Zamość

W meczach półfinałowych spotkały się zespoły z Bydgoszczy i Bytomia oraz Zamościa i Jarosławia. W obu parach lepsi okazali się brązowi medaliści Superligi i to oni stanęli do ostatecznej rozgrywki o puchar.

Spotkanie było bardzo emocjonujące. Po dwuipółgodzinnej batalii zwyciężyli tenisiści Kolpinga FRAC, pokonując bytomian 4:1. Reguły rozgrywania meczów pucharowych nieco różnią się od ligowych, przede wszystkim z powodu rozgrywania meczu deblowego. Świetnie w szeregach jarosławian spisał się Wang Zeng Yi, który na pożegnanie z Kolpingiem FRAC wygrał wszystkie swoje spotkania, zarówno w singlu jak i deblu. To właśnie on przypieczętował zdobycie Pucharu Polski, pokonując w ostatnim pojedynku 3:1 Pawła Chmiela, a decydującego seta wygrał 11:1!

Kolping FRAC Jarosław – 3S Polonia Bytom 4:1
1:0: Wang Zeng Yi – Niagol Stojanov 3:1
2:0: Bartosz Such – Paweł Chmiel 3:1
2:1: Robert Floras – Tomas Konecny 1:3
3:1: Wang Zeng Yi/Robert Floras – Tomas Konecny/Niagol Stojanov 3:2
4:1: Wang Zeng Yi – Paweł Chmiel 3:1