Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 145/2018, Piątek 25 maja 2018 r., Urbana i Grzegorza
Opublikowano
Jarosław
Kolping FRAC Jarosław znowu brązowy
Nie udało się tenisistom stołowym Kolpinga FRAC Jarosław – po raz pierwszy w swojej historii – awansować do wielkiego finału Drużynowych Mistrzostw Polski. Na ich drodze stanęła ekipa Dekorglassu Działdowo. Obiektywnie trzeba przyznać, że zespół z Warmii i Mazur jak najbardziej zasłużenie wygrał dwumecz z jarosławską ekipą.
fot. zbiory własne
Trener Kamil Dziukiewicz (z prawej) na sezon 2016 – 2017 montuje zupełnie nowy Kolping FRAC Jarosław.

Aby awansować do finału, podopieczni Kamila Dziukiewicza musieli wygrać w Działdowie 3:0 lub 3:1 (ale w tym wypadku wysoko poszczególne partie). Wszystko dlatego, że przed własną widownią ulegli rywalowi 1:3. Niestety, było to marzenie ściętej głowy, bo – nie ma co owijać w bawełnę – jakościowo zawodnicy Dekorglassu byli i są w tym sezonie lepsi od jarosławian. Na dzień dobry do stołu podeszli reprezentant Hongkongu Tang Peng i popularny „Suszi”. Po wygraniu na przewagi pierwszego seta przez jarosławianina, w trzech kolejnych Azjata nie pozostawił żadnych złudzeń, kto jest lepszy. Do drugiego pojedynku przystąpili Patryk Chojnowski i Robert Floras. Przyznać trzeba, że była to najlepsza potyczka tego meczu. Kiedy wydawało się, że mistrz paraolimpijski szybciutko zapewni swojemu zespołowi awans do finału, Floras podniósł się niczym Feniks z popiołów i wygrał dwa kolejne sety. W piątym decydującym górą był jednak Chojnowski i już wówczas jasne się stało, że Dekorglass zagra w finale DMP. Ostatni pojedynek był bez znaczenia. „Wandżi” nie sprostał w nim Czechowi Jirziemu Vrablikowi i gospodarze pewnie sięgnęli po drugą wygraną w dwumeczu.

Dla jarosławian sezon 2015 – 2016 był udany. Zdobyli – po raz czwarty z rzędu – medal i po raz czwarty w kolorze brązowym. Wiadomo już, iż zespół Kolpinga FRAC Jarosław w takim kształcie przechodzi do historii. Po zakończeniu sezonu z ekipą prowadzoną przez Kamila Dziukiewicza żegnają się Wang Zeng Yi, Bartosz Such i Robert Floras. W ich miejsce klub pozyskał już Jakuba Kosowskiego i Brazylijczyka Gustavo Tsuboi. Kto będzie trzecim do brydża pokażą najbliższe tygodnie. Ważne, aby była to prawdziwa ”armata„!

Dekorglass Działdowo – Kolping FRAC Jarosław 3:0
1:0: Tang Peng – Bartosz Such 3:1 (10:12, 11:4, 11:7, 11:8)
2:0: Patryk Chojnowski – Robert Floras 3:2 (11:8, 11:6, 6:11, 4:11, 11:7)
3:0: Jiri Vrablik – Wang Zeng Yi 3:1 (7:11, 11:7, 12:10, 11:7)

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium