Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 110/2018, Piątek 20 kwietnia 2018 r., Czesława i Agnieszki
Opublikowano
Jarosław
Brazylijczyk w Kolpingu FRAC
Mimo że wciąż trwa sezon 2015 – 2016 Drużynowych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym, w Kolpingu FRAC nie zasypiają gruszek w popiele. W przyszłym sezonie w barwach jarosławskiego klubu występować będzie Brazylijczyk Gustavo Tsuboi.
fot. www.kolping-frac-jaroslaw.pl
Brazylijczyk Gustavo Tsuboi podpisał już kontrakt z Kolpingiem FRAC Jarosław na występy w sezonie 2016 – 2017.

32-letni Brazylijczyk w tym sezonie występuje jeszcze w zespole niemieckiej Bundesligi TTC Schwalbe Bergneustadt. Wcześniej grał w superlidze tenisa stołowego we Francji. Rekomendacje ma więc znakomite. Do tej pory dwukrotnie występował na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i Londynie. Niebawem na olimpiadzie zagra po raz trzeci, bo jako zawodnik gospodarzy tej największej na świecie imprezy sportowej będzie rywalizował w gronie najlepszych pingpongistów globu w Rio de Janeiro. Aktualnie G. Tsuboi zajmuje wysokie 63. miejsce w indywidualnym rankingu ITTF.

Wiadomo, że z Kolpingiem FRAC po sezonie pożegna się Robert Floras, który występować będzie w 3S Polonii Bytom. Kontrakty z końcem maja br. kończą się również Wang Zeng Yi i Bartoszowi Suchowi. Czy obaj podpiszą nowe, czy też skład Kolpinga FRAC w sezonie 2016 – 2017 będzie zupełnie inny, czas pokaże. Popularny „Wandżi” także zagra w turnieju indywidualnym Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Drugim Polakiem, który wystąpi w singlu jest Jakub Dyjas.

Warto dodać, że Kolping FRAC awansował do pingpongowego Final Four Pucharu Polski w tenisie stołowym. Rywalami podopiecznych Kamila Dziukiewicza będą: Gwiazda Zooleszcz Bydgoszcz, 3S Polonia Bytom i UKS PWSZ Trefl Zamość.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium