Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 142/2018, Wtorek 22 maja 2018 r., Julii i Heleny
Opublikowano
Jarosław
Kolping FRAC Jarosław już ma medal Drużynowych Mistrzostw Polski
Nikt poza 3S Polonią Bytom nie jest już w stanie wyprzedzić tenisistów stołowych Kolpinga FRAC Jarosław w tabeli po sezonie zasadniczym. Podopieczni Kamil Dziukiewicza awansowali do najlepszej „czwórki” rozgrywek, a to oznacza czwarty z rzędu medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Trzy wcześniejsze były koloru brązowego. Czas na inny kruszec!
fot. zbiory własne
Bartosz Such był w znakomitej dyspozycji w spotkaniu z mistrzem Polski. Niewiele brakowało, aby zdobył komplet punktów.

Dzisiejszego (4 maja br.) wieczoru pingpongiści Kolpinga FRAC mierzyli się u siebie z aktualnym mistrzem Polski Olimpią-Unią Grudziądz. Do ucięcia jakichkolwiek spekulacji potrzebny był im jeden „duży”. Zdobyli go już po trzech grach!
Grudziądzanie przyjechali do Jarosławia bez słowackiego Chińczyka, znakomitego defensora Wang Yanga. To było spore ułatwienie dla gospodarzy, ale Olimpia-Unia wciąż była mocna, nad San przybyli bowiem inni znakomici pingpongiści – Japończyk Kaii Yoshida i Ukrainiec Jaroslaw Żmudenko.
Na pozycję nr 1 trener jarosławian tym razem desygnował Bartosza Sucha i było to znakomite posunięcie. „Suszi” rozegrał kapitalne inauguracyjne starcie ze Żmudenką, ogrywając go w trzech setach. Wang Zeng Yi – mimo bardzo dobrych początków poszczególnych setów – nie miał za wiele do powiedzenia w potyczce z Yoshidą. Kolejny pojedynek stoczyli Robert Floras i młodziutki Samuel Kulczycki. Zawodnik gospodarzy nie dał większych szans grudziądzkiemu sztubakowi i wówczas stało się jasne, że Kolping FRAC zagra w fazie play-off!

Ale to nie był jeszcze koniec emocji. Znakomicie dysponowany Bartosz Such był bliski pokonania Yoshidy i sprawienia, że mistrz Polski wyjechałby z Jarosławia bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Japończyk przegrywał w setach 2:1, ale w dwóch pozostałych partiach był jednak lepszy. O zwycięstwie w całym pojedynku miał więc przesądzić mecz pomiędzy „Wandżim” a Żmudenką. Pasjonujący, pięciosetowy, ale to zawodnik z Jarosławia wyszedł z niego zwycięsko, zapewniając swojej ekipie bardzo cenną wygraną nad mistrzem Polski.

Kolping FRAC Jarosław – Olimpia-Unia Grudziądz 3:2
1:0: Bartosz Such – Jaroslaw Żmudenko 3:0 (12:10, 11:6, 11:7)
1:1: Wang Zeng Yi – Kaii Yoshida 0:3 (5:11, 9:11, 7:11)
2:1: Robert Floras – Samuel Kulczycki 3:0 (11:5, 11:6, 11:7)
2:2: Bartosz Such – Kaii Yoshida 2:3 (9:11, 11:9, 12:10, 8:11, 5:11)
3:2: Wang Zeng Yi – Jaroslaw Żmudenko 3:2 (9:11, 11:6, 11:9, 6:11, 11:8)

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium