Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 170/2018, Wtorek 19 czerwca 2018 r., Gerwazego i Protazego
Opublikowano
Jarosław
Znakomity występ Szczetinina w Challenger Series
Pingpongista Kolpinga FRAC Jarosław Jewgienij Szczetinin w znakomity stylu wygrał międzynarodowe zawody z cyklu Challenger Series, które rozegrane zostały w niemieckim Ochsenhausen.
fot. ze zbiorów własnych
Jewgienij Szczetinin wygrał turniej z cyklu Challenger Series w niemieckim Ochsenhausen.

Popularny „Żenia” wygrał wszystkie swoje pojedynki. Siedem w serii eliminacyjnej, dwa w finałowej. W tej pierwszej sześciu rywali pokonał bez straty seta, poważniejsze problemy miał z Koreańczykiem Do Yub Kimem, z którym wygrał 3:2. W eliminacjach pokonał 3:0 m.in. dwóch Polaków, startujących w zawodach – Lucjana Błaszczyka (Palmiarnia Zielona Góra) i Filipa Szymańskiego (Poltarex Pogoń Lębork).
Białoruski defensor, który we Polskiej Superlidze Tenisa Stołowego jest jedną z wiodących postaci, w półfinale imprezy w Ochsenhausen ponownie trafił na wspomnianego wyżej Azjatę. Tym razem pokonał go znacznie pewniej, bo 3:1. W wielkim finale jego rywalem był Brazylijczyk Eric Jouti. I z nim „Żenia” nie pograł długo. Po dwóch pewnie wygranych pierwszych setach, w trzecim nieco zlekceważył rywala i musiał uznać jego wyższość. W czwartym nie było już dyskusji. Ostatecznie Szczetinin wygrał 3:1, co było równoznaczne w triumfem w całej imprezie i zgarnięciem nagrody pieniężnej w wysokości 3 tys. euro.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium