Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 170/2018, Wtorek 19 czerwca 2018 r., Gerwazego i Protazego
Opublikowano
Jarosław
Bardzo dobry występ Roberta Florasa
Dwóch reprezentantów miał jarosławskich Kolping FRAC w największej tenisowej imprezie w Polsce – World Tour Polish Open (21 – 24 kwietnia br.), który zgromadził na starcie całą światową czołówkę pingpongistów. Znakomicie spisał się Robert Floras, który dotarł aż do 3. rundy gry pojedynczej.
fot. zbiory własne
Robert Floras znakomicie zaprezentował się podczas World Tour Polish Open.

Robert Floras nie jest klasyfikowany w światowym rankingu ITTF, więc musiał do turnieju głównego przedzierać się przez eliminacje. Los przydzielił mu Zsolta Peto (Serbia), z którym wygrał 4:1, Ilję Żidkowa (Rosja), którego pokonał 4:0 oraz Tomasa Treglera (Czechy), z którym uporał się 4:2.
Jarosławianin w I rundzie turnieju głównego zmierzył się z 55. zawodnikiem światowego rankingu, reprezentantem Hongkongu Jiang Tianyi. R. Floras zawodnik prowadził już 3:1 w setach i wydawało się, że dość szybko upora się Tianyi. Tak się jednak nie stało, bo Azjata zdołał doprowadzić do remisu 3:3. W siódmym decydującym starciu to jednak Polak okazał się silniejszy i ostatecznie wygrał 4:3. W drugiej rundzie turnieju głównego zawodnik Kolpinga FRAC zmierzył się ze Szwedem Fabianem Akerstromem i pewnie wygrał 4:1. W trzeciej rundzie trafił na Japończyka Taku Takakiwę (grającego na co dzień w Palmiarni Zielona Góra). Mimo ambitnej postawy R. Floras musiał uznać wyższość Taku, przegrywając 0:4.
Kiedy popularny „Flori” mierzył się z Takakiwą, pozostali reprezentanci Polski zakończyli już udział w World Tour Polish Open. Niestety, zawiódł drugie przedstawiciel Kolpinga FRAC Jarosław Wang Zeng Yi, który odpadł już w pierwszej rundzie, przegrywając z Czechem Lubomirem Jancarikiem 1:4.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium