Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 114/2018, Wtorek 24 kwietnia 2018 r., Grzegorza i Aleksandra
Opublikowano
Jarosław
Znakomity występ „Wandżiego” w German Open
Turniej German Open, rozegrany w stolicy naszych zachodnich sąsiadów Berlinie to tenisowy top jeśli chodzi o rangę zawodów. Zaliczane są do najwyższej kategorii World Tour – Super Series. W piekielnie mocnej stawce znakomicie zaprezentował się zawodnik Kolpinga FRAC Jarosław Wang Zeng Yi.
fot. zbiory własne
Wang Zeng Yi znakomicie spisał się w turnieju German Open w Berlinie.

Popularny „Wandżi” zagrał zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej. Większy sukces odniósł w deblu, gdzie występowało 16 najwyżej na świecie sklasyfikowanych duetów. Lider Kolpinga FRAC zagrał w parze z chińskim Chorwatem Tanem Ruiwu. Z tym samym, z którym kilka lat temu sięgnął po deblowe mistrzostwo Europy. Polsko-chorwacka para spisała się znakomicie, docierając aż do półfinału tych prestiżowych zawodów. Tam zmierzyli się z japońską parą Masataka Morizono – Yuya Oshima i po pasjonującym boju ulegli jej 2:3 (11:9, 11:7, 7:11, 10:12, 4:11), zajmując ostatecznie 3. miejsce w deblowym German Open!
Równie rewelacyjnie Wang Zeng Yi radził sobie w singlu, gdzie zagrali wszyscy najlepsi pingpongiści na świecie. Podopieczny Kamila Dziukiewicza w II rundzie pokonał Kohei Sambei (Japonia) 4:1, w III rundzie nie dał większych szans 24. rakiecie świata, Koreańczykowi Woojin Jangowi, ogrywając go także 4:1. Dzięki temu awansował do grona 32 najlepszych zawodników imprezy. Tam czekało na niego jeszcze większe wyzwanie, bo 19. zawodnik światowego rankingu ITTF Singapurczyk Gao Ning. „Wandżi” rozegrał chyba jeden z lepszych singlowych swoich pojedynków w karierze, roznosząc wręcz Ninga 4:0!
W walce o ćwierćfinał trafił na wicemistrza świata, Chińczyka, Fang Bo (9. w rankingu ITTF). Tym razem nie znalazł sposobu na znakomitego rywala i uległ mu 0:4. Tym niemniej awans do grona najlepszych 16 zawodników zawodów World Tour – Super Series jest ogromnym sukcesem Wanga.
Dodajmy, że triumfatorem German Open został mistrz świata, Chińczyk Ma Longa, który w finale okazał się lepszy od białoruskiego asa Władimira Samsonowa.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium