Życie.pl, nr 341/2016, Wtorek 6 grudnia 2016 r., Mikołaja i Emiliana
Jarosław
„Lucek” na łopatkach. Udany rewanż Kolpinga FRAC
Palmiarnia w 2. kolejce trwającego sezonu sprawiła psikusa Kolpingowi FRAC, pokonując ich w Jarosławiu 3:1. Jedyny punkt dla gospodarzy zdobył wówczas Robert Floras, a nieosiągalnym dla miejscowych był znakomity Japończyk Taku Takakiwa. Dzisiejszego (11 stycznia br.) wieczoru podopieczni Kamila Dziukiewicza wzięli rewanż.
Bartosz Such w meczu otwarcia pokonał pewnie 3:0 Lucjana Błaszczyka.

Zespół z Ziemi Lubuskiej po dobrym starcie w ostatnich meczach spisuje się przeciętnie. Zielonogórzanie przegrali pięć pojedynków z rzędu i wcale nie zanosiło się na odwrócenie bessy. Z jednego powodu – brak w składzie wspomnianego Takakiwy, a także legendarnego Szweda Joergena Perssona. W ich miejsce desygnowani są do gry młodzi pingpongiści, którzy dopiero zbierają ligowe doświadczenie. W meczu z Kolpingiem FRAC takowym był Kamil Nalepa.
Trener Dziukiewicz, mimo że „Wandżi” jest w przysłowiowym gazie, nie zdecydował się wystawić go w otwierającej spotkanie grze przeciwko Lucjanowi Błaszczykowi. Ten zapewne nie do końca przywilej przypadł Bartoszowi Suchowi, który wywiązał się z zadania znakomicie. Wynik podwyższył Wang, choć sensacyjnie uległ w I secie młodziutkiemu Nalepie. Bardzo zacięty pojedynek stoczyli Czech Miroslav Horejsi i Robert Floras. Kiedy wydawało się, że wychowanek GimTeamu Stalowa Wola jest na straconej pozycji, bo przegrywał już 2:0, podniósł się z kolan i doprowadził do piątego seta. W nim jednak nie miał za wiele do powiedzenia i mimo „uników”, musiało dojść do konfrontacji „Lucka” z „Wandżim”. Zawodników, którzy niedawno wspólnie zdobywali medale na międzynarodowych mistrzowskich turniejach w deblu. Lider Kolpinga FRAC potwierdził znakomitą dyspozycję na początku roku. 11-krotny mistrz Polski w grze pojedynczej, 15-krotny mistrz w grze podwójnej, wielokrotny medalista Mistrzostw Europy pohulał tylko w I secie. Potem przewaga lidera gości nie podlegała żadnej dyskusji.

Palmiarnia Zielona Góra – Kolping FRAC Jarosław 1:3
0:1: Lucjan Błaszczyk – Bartosz Such 0:3 (6:11, 12:14, 9:11)
0:2: Kamil Nalepa – Wang Zeng Yi 1:3 (11:4, 8:11, 8:11, 6:11)
1:2: Miroslav Horejsi – Robert Floras 3:2 (11:9, 11:9, 9:11, 9:11, 11:2)
1:3: Lucjan Błaszczyk – Wang Zeng Yi 1:3 (11:4, 8:11, 8:11, 7:11)