Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 141/2018, Poniedziałek 21 maja 2018 r., Wiktora i Tymoteusza
Opublikowano
Jarosław
Mistrz Polski lepszy od Kolpinga FRAC
Aktualny drużynowy mistrz Polski i lider tabeli Olimpia-Unia Grudziądz bardzo poważnie potraktowała dzisiejszy (8 grudnia br.) mecz przy własnych stołach z Kolpingiem FRAC Jarosław, wygrywając za trzy punkty.
fot. zbiory własne
Wang Zeng Yi nie miał za wiele do powiedzenia w starciu z Japończykiem Kaii Yoshidą.

To był kolejny hitowy pojedynek w Polskiej Superlidze Tenisa Stołowego. Zespół z Grudziądza jest ostatnio w znakomitej dyspozycji. Uporał się z mocnym Dekorglassem z Działdowa, awansował do ćwierćfinału pingpongowej Ligi Mistrzów, ogrywając na wyjeździe w decydującym spotkaniu fazy grupowej francuskie AS Pontoise Cergy 3:2. Jarosławianie byli z kolei podbudowani wygraniem z Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki 3:0.
Mecz był zacięty, ale w decydujących momentach poszczególnych pojedynków więcej zimnej krwi zachowali gospodarze. Zaczęło się od spotkania znakomitego Japończyka Kaii Yoshidy z Wang Zeng Yi, który tym razem zagrał na „jedynce”. To był najmniej emocjonujący pojedynek, bo mimo wszystko przewaga Yoshidy była widoczna. Kto wie natomiast jakby zakończył się drugi mecz pomiędzy chińskim Słowakiem Wang Yangiem z Bartoszem Suchem, gdyby ten drugi w czwartym secie nie roztrwonił prowadzenia 7:10. Słowak doszedł jednak „Susziego” i wygrał na przewagi. Najbardziej dramatyczny przebieg miał trzeci, i zarazem ostatni, pojedynek tego meczu. Wschodząca gwiazda polskiego tenisa stołowego Patryk Zatówka zmierzył się z Robertem Florasem. Po trzech setach wydawało się, że jarosławianie wygrają w Grudziądzu choćby jeden pojedynek, bo „Florek” wszedł na wysoki poziom. Młody grudziądzanin jednak wstał w kolan, a klasę pokazał zwłaszcza w piątym secie, kiedy cały czas musiał gonić rywala. I go dogonił, a potem na przewagi rozstrzygnął i swoje spotkanie i całą potyczkę.

Olimpia-Unia Grudziądz – Kolping FRAC Jarosław 3:0
1:0: Kaii Yoshida – Wang Zeng Yi 3:1 (11:6, 11:4, 9:11, 11:9)
2:0: Wang Yang – Bartosz Such 3:1 (11:4, 9:11, 11:9, 12:10)
3:0: Patryk Zatówka – Robert Floras 3:2 (11:8, 2:11, 9:11, 11:5, 13:11)

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium