Życie.pl, nr 217/2020, Wtorek 4 sierpnia 2020 r., Dominika i Protazego
Jarosław
Ekspresowe derby Podkarpacia. Kolping FRAC rozniósł rzeszowian
Dzisiejszego (8 marca br.) wieczoru lider LOTTO Superligi Tenisa Stołowego Kolping FRAC w ekspresowym tempie poradził sobie z Fibrain AZS Politechniką Rzeszów.
Ledwie 11 „małych oczek” w trzech krótkich setach Szymonowi Seroce oddał Qiyao Han.

Fibrain AZS Politechniki Rzeszów przyjechała do Jarosławia w krajowym składzie, m.in. z byłym zawodnikiem Kolpinga FRAC Piotrem Chodorskim. To z góry skazywało ich na porażkę. Doszło do niej bardzo szybko. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził – podrażniony porażką z Wang Zeng Yi, drugą w sezonie – Kou Lei. Łatwo w trzech setach pokonał Tomasza Lewandowskiego. Ledwie 11 „małych oczek” w trzech krótkich setach Szymonowi Seroce oddał Qiyao Han. Najwięcej emocji towarzyszyło pojedynkowi Daniela Góraka z P. Chodorskim. Trwał aż pięć setów. Po dwóch pierwszych zawodnik z Rzeszowa wygrywał 0:2. Na szczęście 5-krotny indywidualny mistrz Polski zmienił taktykę gry, z każdą piłeczką był coraz bardziej skoncentrowany i zdołał odwrócić losy tego pojedynku. Wygrał trzy kolejne sety w tym samym stosunku 11:7, zapewniając swojemu zespołowi komplet punktów.

Jest już pewne, że przed fazą play-off Kolping FRAC zajmie albo 1., albo 2. miejsce w tabeli. Do rozegrania ma jeszcze dwa spotkania. Z LOTTO ZOOleszcz Gwiazdą Bydgoszcz na wyjeździe i Energą Manekinem Toruń u siebie. Jeśli w tych meczach zdobędą trzy punkty, zostaną mistrzami fazy zasadniczej.

Kolping FRAC Jarosław – Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 3:0
1:0: Kou Lei – Tomasz Lewandowski 3:0 (11:8, 11:6, 11:6)
2:0: Qiyao Han – Szymon Seroka 3:0 (11:3, 11:3, 11:5)
3:0: Daniel Górak – Piotr Chodorski 3:2 (11:13, 8:11, 11:7, 11:7, 11:7)