Życie Podkarpackie nr 26/2020 Życie Podkarpackie nr 26/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 187/2020, Niedziela 5 lipca 2020 r., Karoliny i Antoniego
Opublikowano
Jarosław
Błyskawiczna wygrana Kolpinga FRAC Jarosław
Rozpoczęła się II runda rozgrywek w LOTTO Superlidze Tenisa Stołowego. Od błyskawicznego zwycięstwa w Grudziądzu (9 stycznia br.) zainaugurowali ją pingpongiści Kolpinga FRAC Jarosław, odnosząc 10. triumf w lidze.
Kou Lei potwierdził znakomitą formę w tym sezonie, odnosząc błyskawiczne zwycięstwo (16. w rozgrywkach) z Marco Gollą.
fot. ze zbiorów własnych
Kou Lei potwierdził znakomitą formę w tym sezonie, odnosząc błyskawiczne zwycięstwo (16. w rozgrywkach) z Marco Gollą.

Zdecydowanym faworytem pojedynku z ASTS Olimpią-Unią byli podopieczni Kamila Dziukiewicza. Grudziądzanie wygrali do tej pory ledwie trzy spotkania i zagrożeni są spadkiem. Z Polaków w ich składzie są: Szymon Malicki, Jan Zandecki i Marco Golla. Z zagranicznych zawodników przed sezonem pozyskano Koreańczyka Park Jeongwoo oraz Tajwańczyków Tsai Chun-Yu i Huang Chien-Tu. Dwa ostatni nie występują jednak często, a ten drugi nie wiadomo czy w ogóle zagra w LOTTO Superlidze, bo… przechodzi szkolenie wojskowe i nie może opuszczać własnego kraju.
Zdecydowanie najlepszym pingpongistą grudziądzan w jesiennych spotkaniach był leworęczny Park Jeongwoo, który wygrał 10 z 13 pojedynków. W I rundzie pokonał m.in. aktualnego i byłego mistrza Polski, czyli Patryka Chojnowskiego i Daniela Góraka z Kolpinga FRAC, a także Japończyka Asukę Machiego i swojego rodaka Park Chan-Hyeoka. Bez niego zespół przegrywał, najczęściej 0:3.

W meczu z jarosławianami nie wystąpił i ASTS Olimpia-Unia przegrała do zera. Na dzień dobry Sz. Malicki nie sprostał D. Górakowi, choć stoczył bardzo wyrównany pojedynek. Tego samego nie można powiedzieć o potyczce M. Golli z Kou Lei. Najskuteczniejszy zawodnik z superlidze odniósł ekspresową wygraną i Kolping FRAC prowadził już 0:2. Kropkę nad „i” postawił chiński młodzian Qiyao Han, który musiał się jednak spośród jarosławian namęczyć najbardziej, bo ambitny J. Zandecki prezentował się bardzo dobrze. Przegrał w trzech setach, choć wcale nie musiał. Zabrakło mu szczęścia w końcówkach setów.

 

 

ASTS Olimpia-Unia Grudziądz – Kolping FRAC Jarosław 0:3
0:1: Szymon Malicki – Daniel Górak 0:3 (8:11, 8:11, 12:14)
0:2: Marco Golla – Kou Lei 0:3 (6:11, 5:11, 3:11)
0:3: Jan Zandecki – Qiyao Han 0:3 (9:11, 9:11, 11:13)

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 26/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium