Życie Podkarpackie nr 22/2020 Życie Podkarpackie nr 22/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 157/2020, Piątek 5 czerwca 2020 r., Walerii i Bonifacego
Opublikowano
Jarosław
Derby Podkarpacia dla Kolpinga FRAC Jarosław
Po kilkutygodniowej przerwie pingpongiści LOTTO Superligi wznowili rozgrywki. Dzisiejszego (29 listopada br.) wieczoru doszło do derbów Podkarpacia. Brązowi medaliści Drużynowych Mistrzostw Polski Kolping FRAC Jarosław gościł w Rzeszowie.
Pięciokrotny, indywidualny mistrz Polski Daniel Górak wciąż nie może złapać odpowiedniego rytmu w rozgrywkach LOTTO Superligi Tenisa Stołowego.
fot. ze zbiorów własnych
Pięciokrotny, indywidualny mistrz Polski Daniel Górak wciąż nie może złapać odpowiedniego rytmu w rozgrywkach LOTTO Superligi Tenisa Stołowego.

Wszystkie dotychczasowe derbowe spotkania w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce wygrali podopieczni Kamil Dziukiewicza. Nie inaczej było dzisiejszego wieczoru. Osłabiony, występujący w krajowym zestawieniu Fibrain AZS Politechnika nie miał większych szans w starciu z wreszcie występującym w najsilniejszym składzie zespołem z Jarosławia. Kilka dni przed pojedynkiem do ekipy dołączył były drużynowy mistrz świata juniorów Cheng Jingqi i od razu zagrał jako „jedynka”. Kompletnie nie znający realiów polskiej superligi ultraofensywny Azjata trafił na bardzo doświadczonego i bardzo niewygodnego rywala, jakim jest Tomasz Lewandowski. Musiał sporo się natrudzić, aby wyprowadzić Kolping FRAC na prowadzenie. Po morderczym, pięciosetowym pojedynku wygrał. Do gry nr 2 przystąpił Dawid z Goliatem. Absolutny żółtodziób, 16-letni Szymon Kolasa i lider rankingu LOTTO Superligi Kou Lei. Rozstrzygnięcie wydawało się oczywiste. I oczywiście skończyło się wygraną reprezentanta Ukrainy chińskiego pochodzenia, ale młodzian „urwał” mu jednego seta. Wygraną jarosławian przypieczętował Kou Lei, który ograł Lewandowskiego. Jedyny punkt dla Fibrain AZS Politechniki zdobył Piotr Chodorski, jeszcze w poprzednim sezonie pingpongista... Kolpinga FRAC. Po raz drugi w ciągu dwóch tygodni okazał się lepszy od pięciokrotnego mistrza Polski Daniela Góraka.
Po tej wygranej tenisiści stołowi z Jarosławia umocnili się na trzeciej pozycji w tabeli. Tracą tylko punkt do broniącego tytułu Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki i Dekorglassu Działdowo.


Fibrain AZS Politechnika Rzeszów - PKS Kolping FRAC Jarosław 1:3
0:1: Tomasz Lewandowski – Chen Jingqi 2:3 (14:16, 11:6, 11:9, 9:11, 5:11)
0:2: Szymon Kolasa – Kou Lei 1:3 (11:7, 5:11, 11:13, 7:11)
1:2: Piotr Chodorski – Daniel Górak 3:1 (11:13, 11:2, 12:10, 11:8)
1:3: Tomasz Lewandowski – Kou Lei 1:2 (11:6, 8:11, 8:11)

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 22/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium