Życie Podkarpackie nr 21/2020 Życie Podkarpackie nr 21/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 152/2020, Niedziela 31 maja 2020 r., Anieli i Petroneli
Opublikowano
Jarosław
Dwa triumfy Kolpinga FRAC Jarosław za trzy punkty nad morzem
24 października br., po kilkutygodniowej przerwie, do rywalizacji wróciły zespoły LOTTO Superligi Tenisa Stołowego. Brązowi medaliści mistrzostw Polski, Kolping FRAC Jarosław czekało spotkanie z outsiderem tabeli Poltarex Pogonią w Lęborku. Trzy dni później, 27 października br., zmierzyli się w Gdańsku z tamtejszym AZS AWFiS Balta.
Zespół Kolpinga FRAC Jarosław odniósł w ciągu trzech dni drugie zwycięstwo za trzy punkty na północy Polski. Od lewej: Daniel Górak, Kamil Dziukiewicz, Kou Lei i Qiyao Han.
fot. www.facebook.com/kolpingfracjaroslaw
Zespół Kolpinga FRAC Jarosław odniósł w ciągu trzech dni drugie zwycięstwo za trzy punkty na północy Polski. Od lewej: Daniel Górak, Kamil Dziukiewicz, Kou Lei i Qiyao Han.

Teoretycznie 27 października br. poprzeczka miała zostać zawieszona wyżej. Jarosławianie mierzyli swoje siły w Gdańsku z tamtejszym AZS AWFiS Balta. Ale tylko teoretycznie. Gospodarze wystąpili w krajowym składzie, ale ze znakomitymi Polakami – aktualnym indywidualnym mistrzem Polski Patrykiem Chojnowski i wielokrotnym reprezentantem Polski, byłym zawodnikiem Kolpinga FRAC Bartoszem Suchem. Na dzień dobry Qiyao Han rozegrał kolejny bardzo dobry mecz, bez problemów pokonując młodego Mateusza Trokę. Wiele emocji spodziewano się po starciu P. Chojnowskiego z Kou Leiem. Te były tylko w trzecim secie, który reprezentant Ukrainy chińskiego pochodzenia wygrał na przewagi. W pozostałych partiach był poza zasięgiem mistrza Polski. W ostatnim pojedynku meczu zmierzyli się B. Such z Danielem Górakiem. Trudno zliczyć, ile obaj mają na swoim koncie występów z orzełkiem na piersi. Polski lider Kolpinga FRAC wygrał pewnie, oddając jednego seta. Łącznie mecz nad Bałtykiem trwał 75 minut.

Dzięki tym dwóm zwycięstwom za trzy punkty ekipa Kamila Dziukiewicza awansowała na 4. miejsce w tabeli, tracąc do lidera ledwie punkt.

 

AZS AWFiS Balta Gdańsk – Kolping FRAC Jarosław 0:3
0:1: Mateusz Troka – Qiyao Han 0:3 (4:11, 3:11, 8:11)
0:2: Patryk Chojnowski – Kou Lei 0:3 (5:11, 3:11, 11:13)
0:3: Bartosz Such – Daniel Górak 1:3 (4:11, 5:11, 11:8, 5:11)
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium