Życie Podkarpackie nr 42/2019 Życie Podkarpackie nr 42/2019

Życie.pl, nr 293/2019, Niedziela 20 października 2019 r., Ireny i Kleopatry
Jarosław
Triumf Kolpinga FRAC Jarosław na PGE Narodowym
2. kolejka spotkań LOTTO Superligi Tenisa Stołowego odbyła się na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie i była ważnym elementem święta tenisa stołowego w stolicy. Drużynowy mistrz Polski z 2018 r. Kolping FRAC Jarosław zgarnął drugi komplet punktów.
Kolping FRAC Jarosław na PGE Narodowym w Warszawie. Prezentacja przed pewnie wygranym meczem z Wartą Kostrzyn nad Odrą.

Po wygranej na inaugurację z Olimpią-Unią Grudziądz 3:1, jarosławianie pewnie pokonali beniaminka Wartę Kostrzyn nad Odrą. Jak powiedział menadżer Kolpinga FRAC, a jednocześnie wiceprezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego, Kamil Dziukiewicz, połowa września 2019 r. na stałe wpisze się do historii jarosławskiego sportu. – Nasi pingpongiści jako pierwsi  reprezentanci Jarosławia zagrali na PGE Narodowym. Na płycie głównej stołecznego stadionu zmierzyliśmy się z beniaminkiem z Kostrzyna nad Odrą. Mecz cały czas był pod naszą kontrolą. Ważne, że zgarnęliśmy drugi komplet punktów w trzy dni. To cieszy, zważywszy na dwa poprzednie sezony, które zaczynaliśmy od dwóch porażek. Faworyt zawsze ma na plecach to, że musi wygrać. Sprostaliśmy zadaniu, chociaż pojedynek numer dwa pomiędzy Danielem Górakiem a Sławomirem Doszem nie był jednostronny. Teraz przed nami znacznie trudniejsze wyzwania, czyli mecze z Działdowem i Grodziskiem – stwierdził menedżer jarosławian Kamil Dziukiewicz.

Rzeczywiście, jarosławianie nie mieli większych problemów z Wartą, choć stracili dwa sety. Kou Lei nie miał problemów z Danielem Bąkiem, ale już Daniel Górak musiał włożyć sporo sił w pojedynek ze Sławomirem Doszem. Seta z młodym, utalentowanym Jakubem Masłowskim stracił także Qiyao Han. To jednak nie miało wpływu na fakt, że Kolping FRAC pewnie zainkasował drugie trzy punkty w nowym sezonie.

Warta Kostrzyn nad Odrą – Kolping FRAC Jarosław 0:3
0:1: Daniel Bąk – Kou Lei 0:3 (9:11, 6:11, 7:11)
0:2: Sławomir Dosz – Daniel Górak 1:3 (11:5, 9:11, 8:11, 7:11)
0:3: Jakub Masłowski – Qiyao Han 1:3 (4:11, 7:11, 12:10, 6:11)