Życie Podkarpackie nr 3/2020	Życie Podkarpackie nr 3/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 23/2020, Czwartek 23 stycznia 2020 r., Ildefonsa i Rajmunda
Opublikowano
Jarosław
Jarosławianie jadą podbić Europę
Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu, a jednocześnie tenisiści stołowi Kolpinga, nie mają wakacji. Kilka dni temu rozpoczęli bezpośrednie przygotowania do Mistrzostw Europy kadetów, które w tym roku odbędą się w czeskiej Ostrawie.
fot. ze zbiorow wlasnych
W akcji Anna Brzyska.

Anna Brzyska i Dawid Jadam – ta dwójka powalczy o najwyższe cele w Czechach. Pierwsza to aktualnie 25. kadetka w rankingu światowym U-15 oraz 10. „rakieta” w Europie. Z kolei dla Dawida będzie to debiut podczas tak elitarnej imprezy z orzełkiem na piersi.

– Bardzo ciężko trenuję, chcę pokazać się z jak najlepszej strony. Na pewno chciałbym zająć jak najwyższe miejsce w turnieju gry pojedynczej. Poza tym wystąpię jeszcze w deblu, prawdopodobnie z Mateuszem Zalewskim oraz w rywalizacji drużynowej. Czego można mi życzyć? Jak najlepszych miejsc w tych mistrzostwach, no i walki, żebym „nie oddał” żadnej piłki – powiedział D. Jadam.

– Jadam ma świetny sezon za sobą i w pełni zasłużył na powołanie. Takie turnieje jak mistrzostwa Europy pozwalają zebrać cenne doświadczenie podczas gier z zagranicznymi zawodnikami. Pamiętajmy, że Dawid to de facto młodzik, czyli jest o dwa lata młodszy od rywali. Nie będzie miał nic do stracenia. Z kolei Ania to już uznana marka w Europie i etatowa reprezentantka. Liczymy na walkę o strefę medalową i dobrą grę w turnieju drużynowym – powiedział menedżer Kolpinga i wiceprezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego, Kamil Dziukiewicz.
fot. ze zbiorów własnych
Dawid Jadam zasłużył na występ w Mistrzostwach Europy kadetów.

Wcześniej ciężkie treningi

Zanim jednak nasi zawodnicy reprezentować będą biało-czerwone barwy podczas mistrzostw, czeka ich zgrupowanie przed turniejem. Ostatnie treningi przed czempionatem Starego Kontynentu mają miejsce w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego w Gdańsku.

– Mamy zaplanowane trzy sesje treningowe każdego dnia. Wierzę w naszych wychowanków. Dawid to jeden z najmłodszych zawodników tych mistrzostw. Będzie to dla niego pierwszy tak ważny turniej. Z kolei Ania ma za sobą większe doświadczenie w turniejach międzynarodowych – analizuje trener grup młodzieżowych Kolpinga i SMS-u Jarosław oraz trener kadry narodowej kadetek Mateusz Czernik.

Obóz w Gdańsku potrwa do piątku, 5 lipca br. Dwa dni później rozpoczną się Mistrzostwa Europy kadetów w Ostrawie, które potrwają do 16 lipca.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 3/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium