Życie Podkarpackie nr 7/2020 Życie Podkarpackie nr 7/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 54/2020, Niedziela 23 lutego 2020 r., Romany i Damiana
Opublikowano
Jarosław
Wspaniały występ młodzików Kolpinga
To był koncertowy występ tenisistów stołowych Kolpinga i uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Mistrzostwach Polski Młodzików. Jarosławianie przywieźli z Brzegu Dolnego aż cztery medale, w tym dwa złote!
fot. ze zbiorów własnych
Dawid Jadam (drugi z lewej) zdobył srebrny, zaś Szymon Brud (czwarty z lewej) brązowy medal w singlu podczas Mistrzostw Polski Młodzików.

Hala sportowa im. Andrzeja Grubby w Brzegu Dolnym okazała się szczęśliwa dla młodych adeptów pingponga z Jarosławia. Już początek mistrzostw rozbudził nadzieje. Podopieczni trenera Mateusza Czernika w kapitalnym stylu sięgnęli po złote medale w rywalizacji drużynowej, gładko pokonując w finale Warmię Lidzbark Warmiński 3:0 (0, 1, 0).

Jak się okazało, był to dopiero początek mistrzowskich skalpów wychowanków Kolpinga. W prestiżowym turnieju singlowym czarno-pomarańczowy dołożyli jeszcze dwa krążki. Dawid Jadam został wicemistrzem kraju, a Szymon Brud brązowym medalistą. Co ciekawe, obaj wpadli na siebie w półfinale, tworząc fascynujące widowisko. Górą był D. Jadam, który wygrał w pięciu partiach.

– Ogromne gratulacje dla moich chłopaków. Pokazali, że ciężka praca na treningach się opłaca. Jestem z nich bardzo dumny i ogromnie się cieszę, że mogę z nimi pracować. Kolping będzie miał z nich jeszcze dużo pożytku – powiedział uszczęśliwiony trener Mateusz Czernik.

Złoto w deblu

Jakby tego było mało, to Dawid Jadam dołożył jeszcze złoty medal w turnieju gry podwójnej, gdzie razem z Marcelem Błaszczykiem (Dwójka Rawa Mazowiecka) byli bezkonkurencyjni.

– Duma mnie rozpiera. Po raz kolejny potwierdziło się, że Jarosław to kuźnia pingpongowych talentów. Kierunek, który obraliśmy w Kolpingu, czyli kompleksowe szkolenie zdaje egzamin. Mamy najlepszych młodzików w kraju, a powoli rodzą się kolejne talenty. Z taką młodzieżą jaką mamy w klubie i w Szkole Mistrzostwa Sportowego jestem spokojny o przyszłość polskiego tenisa stołowego – cieszy się menedżer czarno-pomarańczowych Kamil Dziukiewicz.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 7/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium