Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 173/2018, Piątek 22 czerwca 2018 r., Pauliny i Flawiusza
Opublikowano
Jarosław
Robert Floras wzmocnił Kolping FRAC Jarosław
Zbroi się przed kolejnym sezonem brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym Kolping FRAC Jarosław. Po pozyskaniu wielokrotnego medalisty mistrzostw Polski Bartosza Sucha, do zespołu dołączył kolejny reprezentant Polski Robert Floras!
fot. ze zbiorów własnych
Robert Floras (z prawej) tuż po podpisaniu kontraktu w Jarosławiu. Z lewej trener Kolpinga FRAC Kamil Dziukiewicz.

Robert Floras podpisał roczny kontrakt. Jest wychowankiem UKS Gim-Team Stalowa Wola. Przez ostatnich sześć sezonów 22-letni pingpongista bronił barw Bogorii Grodzisk Mazowiecki, z którą wywalczył m.in. trzy tytuły drużynowego mistrza Polski, srebrny i brązowy medal Pucharu ETTU oraz dwukrotnie dotarł do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. We wciąż trwającym sezonie ma szansę na kolejne złoto DMP. Na swoim koncie ma także medale indywidualnych mistrzostw Polski i mistrzostw Europy juniorów.
Jak już wspomnieliśmy, Robert Floras to po Bartoszu Suchu drugi transfer jarosławskiego klubu przed kolejnym sezonem. Zawodnik na co dzień wciąż będzie trenował w Grodzisku Mazowieckim, ale Kolping planuje jak najczęstsze przedmeczowe zgrupowania.
– Zdecydowaliśmy się na odmłodzenie i odświeżenie składu, w którym będziemy mieć mistrza, wicemistrza oraz brązowego medalistę rozgrywek. W takim wyrównanym, polskim zestawieniu liczymy na walkę o następny medal w superlidze. Cieszę się, że nasze długie rozmowy przyniosły efekt i że Robert wraca w swoje rodzinne strony – powiedział trener Kolpinga FRAC Kamil Dziukiewicz.
– Byłem już bardzo bliski związania się z zespołem Olimpii-Unii Grudziądza, ale ostatecznie nie doszło do porozumienia. Z kolei warunki w Kolpingu od razu spodobały się obu stronom i dzięki temu wracam na Podkarpacie. Ważne, że stworzymy zespół z zawodnikami i trenerem, z którymi mam dobry kontakt – powiedział tuż po podpisaniu kontraktu R. Floras.
Przypomnijmy, że ze „starego” składu Kolpinga FRAC pozostał jedynie Wang Zeng Yi. Ubyli obaj Białorusini, czyli Jewgienij Szczetinin i Witalij Niechwiedowicz. Bardzo możliwe, że to jeszcze nie koniec wzmocnień jarosławskiej ekipy. Trener zespołu K. Dziukiewicz jest w tej kwestii na razie tajemniczy, ale jeśli do Kolpinga FRAC dołączy kolejny zawodnik o znanym nazwisku, to na ściśle ustalone mistrzowskie mecze.

2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
ziomal 164.126.149.198 30.04.2015

no to babki parafianki od "ENDRIUKASY" i nie tylko one dalej dostaną po kulasach bo K A S A barrrrrdzo będzie potrzebna

user
y 176.110.147.44 02.05.2015

ciekawe czy rada przekaże

1.000.000zł.


nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium