Życie Podkarpackie nr 26/2019 Życie Podkarpackie nr 26/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 177/2019, Środa 26 czerwca 2019 r., Jana i Pawła
Orlen zdrapka
Opublikowano
Jarosław
Mistrz Dawid Jadam
Z dwoma medalami zakończył Mistrzostwa Polski Żaków w tenisie stołowym Dawid Jadam. Zawodnik Kolpinga Jarosław, uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego wywalczył w Kraśniku mistrzostwo Polski w grze podwójnej. Srebrny medal dołożył w singlu.
fot. ze zbiorów własnych
Dawid Jadam ze swoim trenerem Mateuszem Czernikiem podczas Mistrzostw Polski Żaków.

Dawid Jadam efektownie zakończył sezon indywidualny. Najpierw sięgnął w Kraśniku po złoto w grze podwójnej. Razem z Marcelem Błaszczykiem był murowanym faworytem do triumfu. Chłopcy sprostali oczekiwaniom i wywalczyli złoto. W finale pokonali Rafała Formelę i Samuela Michnę 3:0.

Mniej szczęścia Dawid miał w singlu. Do finału wygrywał niezwykle łatwo, pewnie i efektownie. W ostatnim spotkaniu turnieju zmierzył się ze swoim kolegą deblowym Marcelem Błaszczykiem i zarazem turniejową „jedynką”. Górą był pingpongista z Rawy Mazowieckiej, który wygrał 3:0.

– Spotkali się zdecydowanie najlepsi zawodnicy w Polsce. O wyniku zdecydowały detale i dyspozycja dnia. Dawid rano brał też tabletki przeciwbólowe. Może to miało jakiś wpływ? Mimo wszystko bardzo się cieszę z medali Dawida – powiedział menedżer Kolpinga Jarosław Kamil Dziukiewicz.

Wśród chłopców w Kraśniku wystąpił także Szymon Flaumenhaft, który zajął 33. miejsce. Najlepsza wśród żaczek była Dagmara Kłak, która uplasowała się na 17. miejscu, Kinga Hawro była 33., a Natalia Maciałek – 41.

Warto podkreślić rangę imprezy. Pierwszy raz mistrzostwa Polski osobiście otworzył wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski, a puchary wręczała legenda polskiego tenisa stołowego Leszek Kucharski.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 26/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium