Życie Podkarpackie nr 25/2019 Życie Podkarpackie nr 25/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 175/2019, Poniedziałek 24 czerwca 2019 r., Jana i Danuty
Opublikowano
Jarosław
Kolping FRAC o krok od wielkiego finału LOTTO Superligi
W pierwszym półfinałowym meczu (29 maja br.) fazy play-off LOTTO Superligi Tenisa Stołowego zespół Kolpinga FRAC Jarosław wykonał pierwszy, bardzo poważny krok w stronę awansu do wielkiego finału.
fot. www.superliga.com
Lider Kolpinga FRAC Hou Yingchao zdobył w Rzeszowie kolejny swój komplet punktów.

Podopieczni Kamila Dziukiewicza pierwszy mecz z Fibrain AZS Politechniką rozegrali w Rzeszowie. Wystąpili w najmocniejszym zestawieniu, ze swoim absolutnym liderem, fantastycznym chińskim defensorem Hou Yingchao. I to właśnie on był ojcem pewnego triumfu Kolpinga FRAC. Zdobył kolejny komplet punktów i jego aktualny bilans w LOTTO Superlidze to 18 zwycięstw i 0 porażek!

Doświadczony Chińczyk nie został jednak wystawiony na „jedynkę”. Ten taktyczny zabieg był bardzo sprytny i przyniósł pożądany efekt. Spotkanie zaczęło się od niezwykle zaciętego pojedynku Gustavo Tsuboia z Patrykiem Zatówką. Po pięciosetowym boju lepszy okazał się były zawodnik jarosławskiego teamu i rzeszowianie zanotowali bardzo dobre otwarcie. Tyle, że był to ich jedyny triumf w tym meczu. Po kapitalnej potyczce Hou Yingchao nie dał najmniejszych szans Tomaszowi Lewandowskiemu, a Chorwat Tomislav Pučar – po efektownym starciu – odprawił Rosjanina Wasilija Łakiejewa. W decydującej partii do stołu podeszli Tsuboi i Yingchao. Po pierwszym secie kibice przecierali oczy ze zdumienia, bo Brazylijczyk rozbił wręcz rywala. Ale były to dla niego miłe złego początki. W dwóch kolejnych setach nie wytrzymał napięcia, mylił się dość często przy wskroś defensywnym stylu gry Azjaty i je przegrał. A to oznaczało, że Kolping FRAC wygrał cały pojedynek i w rewanżu w Jarosławiu powinien postawić kropkę nad „i”.

Wszystkich kibiców tenisa stołowego serdecznie zapraszamy na to widowisko. Mecz rozegrany zostanie w jarosławskiej hali MOSiR w piątek, 1 czerwca br. Początek o godzinie 18.


Fibrain AZS Politechnika Rzeszów – Kolping FRAC Jarosław 1:3
1:0: Gustavo Tsuboi – Patryk Zatówka 3:2 (8:11, 11:3, 9:11, 11:7, 11:3)
1:1: Tomasz Lewandowski – Hou Yingchao 0:3 (6:11, 5:11, 5:11)
1:2: Wasilij Łakiejew – Tomislav Pučar 1:3 (8:11, 11:3, 8:11, 10:12)
1:3: Gustavo Tsuboi – Hou Yingchao 1:2 (11:2, 7:11, 9:11)

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium