Życie Podkarpackie nr 3/2019 Życie Podkarpackie nr 3/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 19/2019, Sobota 19 stycznia 2019 r., Henryka i Mariusza
Opublikowano
Jarosław
Jarosławscy pingpongiści o krok od wygrania fazy zasadniczej
Ledwie jednego punktu brakuje tenisistom stołowym Kolpinga FRAC Jarosław, aby zająć 1. miejsce po fazie zasadniczej sezonu 2017 – 2018 i być w uprzywilejowanej sytuacji przed fazą play-off.
fot. www.zimbio.com
Anglik Paul Drinkhall oddał Kamilowi Nalepie w trzech setach ledwie 14 „małych” punktów.

Dzisiejszego (15 maja br.) późnego popołudnia, w przedostatnim pojedynku fazy zasadniczej podopieczni Kamila Dziukiewicza gości w hali MOSiR przy ul. Sikorskiego zespół Palmiarni Zielona Góra. Ekipa z Winnego Grody przyjechała nad San w bardzo eksperymentalnym zestawieniu, m.in. z utalentowaną młodzieżą Kamilem Nalepą i Łukaszem Wachowiakiem, a bez legendy polskiego tenis stołowego Lucjana Błaszczyka. Jeden z liderów, Czech Miroslav Horejsi został ustawiony jako trzecia rakietka, co sprawiło, że rozegrać mógł tylko jeden pojedynek.

Wśród gospodarzy nie było jeszcze lidera zespołu, genialnego Chińczyka Hou Yingchao (który szykowany jest na fazę play-off i bezpośrednią walkę o złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski), ale to nie miało żadnego znaczenia. Paul Drinkhall, Tomislav Pučar i Patryk Zatówka wygrali swoje partie i Kolping FRAC zanotował kolejny triumf za trzy punkty. Jak było do przewidzenia, najwięcej emocji przyniósł ostatni pojedynek dnia, w którym Patryk Zatówka zmierzył się z Miroslavem Horejsim. Był blisko wygranej w trzech setach, bo prowadził już 2:0, ale potem Czech odrodził się, doprowadził do remis i o wszystkim zdecydował piąty, wygrany przez jarosławianina, set.

W ostatnim spotkaniu fazy zasadniczej Koloing FRAC zmierzy się w Warszawie ze Spójnią. Nawet przegrana 2:3 da im 1. miejsce przed play-offami.Kolping FRAC Jarosław – Palmiarnia Zielona Góra 3:0
1:0: Paul Drinkhall – Kamil Nalepa 3:0 (11:3, 11:3, 11:8)
2:0: Tomislav Pučar – Łukasz Wachowiak 3:0 (11:8, 11:9, 11:6)
3:0: Patryk Zatówka – Miroslav Horejsi 3:2 (11:5, 11:8, 8:11, 9:11, 11:7)

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 3/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium