Życie Podkarpackie nr 33/2019 Życie Podkarpackie nr 33/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 230/2019, Niedziela 18 sierpnia 2019 r., Heleny i Bronisławy
Opublikowano
Jarosław
Kolping FRAC Jarosław rządzi na Podkarpaciu
Żadnych szans dzisiejszego (17 kwietnia br.) wieczoru tenisiści stołowi Kolpinga FRAC nie dali w podkarpackich derbach ekipie Fibrain AZS Politechniki Rzeszów. Oddali im zaledwie jednego seta w trzech pojedynkach i już na pewno w tym sezonie zagrają w fazie play-off. A to oznacza, że na pewno zdobędą kolejny medal Drużynowych Mistrzostw Polski! Więcej: jeśli utrzymają aktualną dyspozycję, może to być medal z innego. niż brązowy, kruszcu.
fot. Jarek Willy Foto
Hou Yingchao legitymuje się niewiarygodnym wręcz bilansem w LOTTO Superlidze Tenisa Stołowego: 16 zwycięstw – 0 porażek!

Do derbowego pojedynku obie ekipy wystawiły swoje największe armaty. Jarosławianie zagrali z Hou Yingchao, Tomislavem Pučarem i Patrykiem Zatówką, rzeszowianie przywieźli do hali sportowej MOSiR przy ulicy Sikorskiego w Jarosławiu: Brazylijczyka Gustavo Tsuboia, Rosjanina Wasilija Łakiejewa i niezwykle doświadczonego Tomasza Lewandowskiego. Okazało się – po raz kolejny w podkarpackich derbach – że w naszym województwie Kolping FRAC nie ma sobie równych. Stosując militarną nomenklaturę, broń gospodarzy przypominała atomową, rzeszowian – wysłużonego kałasznikowa.

Jako pierwsi do stołu podeszli Hou Yingchao i Łakiejew. Jedynie w pierwszym, rozpoznawczym secie, były jakieś emocje. Potem azjatycki defensor wręcz zmiażdżył Rosjanina. Po tym triumfie Hou legitymuje się niewiarygodnym wręcz bilansem w LOTTO Superlidze Tenisa Stołowego: 16 zwycięstw – 0 porażek!

Nr 2 wśród rzeszowian był były gracz Kolpinga FRAC G. Tsuboi. Wydawało się, że Kamil Dziukiewicz desygnuje na niego, będącego w doskonałej dyspozycji, Chorwata T. Pučara. Ale nie. Z Brazylijczykiem zagrał Patryk Zatówka. Pewnie wygrane dwa pierwsze sety, a potem dwa kolejne, rozgrywane na przewagi. Trzeci dla zawodnika z Rzeszowa, czwarty dla popularnego „Zatiego” i w meczu zrobiło się 2:0.

Najbardziej zaciętym pojedynkiem derbów była partia między Pučarem a Lewandowskim. Kapitan akademików nie zamierzał łatwo sprzedać skóry i w każdym z setów walczył niezwykle ambitnie. Decydowały końcówki, w których zazwyczaj górę bierze doświadczenie, ogranie i zimna krew. Tej jednak – wbrew bałkańskiemu charakterowi – więcej zachował Chorwat i ograł „Lewego” do zera. Do zera Kolping FRAC pokonał także swojego przeciwnika zza miedzy i przewodzi tabeli, mając dwa punkty przewagi nad Dekorglassem Działdowo.


Kolping FRAC Jarosław – Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 3:0
1:0: Hou Yingchao – Wasilij Łakiejew 3:0 (12:10, 11:4, 11:4)
2:0: Patryk Zatówka – Gustavo Tsuboi 3:1 (11:7, 11:6, 10:12, 12:10)
3:0: Tomislav Pučar – Tomasz Lewandowski 3:0 (11:9, 12:10, 11:9)

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 33/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium