Życie Podkarpackie nr 16/2019 Życie Podkarpackie nr 16/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 110/2019, Sobota 20 kwietnia 2019 r., Czesława i Agnieszki
Opublikowano
Jarosław
Patryk Zatówka królował w Słowenii
Patryk Zatówka z jarosławskiego Kolpinga FRAC wspólnie z z Markiem Badowskim wygrał grę podwójną prestiżowych zawodów – ITTF Challenge Slovenia Open.
fot. ze zbiorów własnych
Debel Marek Badowski (z lewej) i Patryk Zatówka wygrali prestiżowy turniej na Słowenii.

Dla Patryka był to rewelacyjny turniej. Biało-czerwoni w całym turnieju głównym debla stracili zaledwie dwa sety. W wielkim finale pokonali brazylijską parę Eric Jouti – Gustavo Tsuboi 3:0 (11:9, 12:10, 11:7). W półfinale wygrali z reprezentantami Hongkongu Lam Siu Hangiem i Ng Pak Namem 3:0 (11:3, 11:8, 11:8). Łącznie odnieśli cztery zwycięstwa.

– Bardzo dobrze się znamy i zawsze wiemy, czego się możemy po sobie spodziewać. Doskonale uzupełniamy się przy stole i bardzo dobrze dogadujemy. Mamy swoje style gry, nie patrzymy na rywali, pomagamy sobie i dobrze nam to wychodzi. Chcemy, żeby nasz debel poszedł w dobrym kierunku i będzie coraz mocniejszy – stwierdzili po turnieju P. Zatówka i M. Badowski.

Dawid krok od złota

Młodszy kolega P. Zatówki z jarosławskiego klubu Dawid Jadam znakomicie spisał się w Grand Prix Polski żaków, które odbyło się w Mławie. Młody pingpongista z Jarosławia zdobył srebrny medal. W finale lepszy okazał się tylko Marcel Błaszczyk. Zarówno Jadam, jak i Błaszczyk stworzyli kapitalne widowisko w finale. Pięciosetowy bój obfitował w wiele efektownych akcji. Górą był Błaszczyk, który zachował więcej zimnej krwi i wygrał 3:2 (6, -7, 7, -7, 13).

Wśród chłopców w Mławie wystąpił także Szymon Flaumenhaft, który zajął miejsca 33. – 40. W rywalizacji dziewcząt najlepiej wypadła Kinga Hawro (miejsca 21. – 24.), a Dagmara Kłak znalazła się w przedziale miejsc 25. – 32.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium