Życie Podkarpackie nr 50/2018 Życie Podkarpackie nr 50/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 351/2018, Poniedziałek 17 grudnia 2018 r., Olimpii i Łazarza
Opublikowano
Jarosław
Patryk Zatówka znowu błysnął!
Po dwóch medalach w 86. Indywidualnych Mistrzostwach Polski Patryk Zatówka z Kolpinga FRAC Jarosław odniósł kolejny wielki sukces – został młodzieżowym wicemistrzem Europy w grze podwójnej!
fot. ze zbiorów własnych
Patryk Zatówka zebrał w br. już sporo laurów prestiżowych imprez.

Jarosławski pingpongista w parze z Markiem Badowski przegrał w finale z Turkami – Ibrahimem Gunduzem i Abdullahem Yigenlerem. Pojedynek był bardzo zacięty. Jednak końcówki partii należały do Turków, którzy w kluczowych momentach potrafili zachować więcej zimnej krwi niż Polacy.

– Każdy medal cieszy, w szczególności, kiedy czuję, że jestem w wysokiej formie. 2018 rok jest dla mnie szczęśliwy i niech tak zostanie – powiedział popularny „Zati”.

Patryk wystąpił także w singlu. Dotarł do 1/8 finału, gdzie uległ Grekowi Ioannisowi Sgouropoulosowi 0:4. Rzeczywiście – jak stwierdził P. Zatówka – to jest bardzo udany rok, który kolekcjonuje medale najważniejszych imprez. W swoim dorobku ma już medale seniorskich i młodzieżowych mistrzostw Polski, a teraz dołożył kolejny – srebro mistrzostw Starego Kontynentu U21.

Teraz przed nim kolejne wyzwania. Od 13 marca br. rywalizuje w Spale w ITTF Challenge Polish Open, zaś 27 marca br. tenisistę stołowego Kolpinga FRAC zobaczymy podczas meczu Polska – Chorwacja w Jarosławiu.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 50/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium