Życie Podkarpackie nr 50/2018 Życie Podkarpackie nr 50/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 351/2018, Poniedziałek 17 grudnia 2018 r., Olimpii i Łazarza
Opublikowano
Jarosław
Kamil Dziukiewicz wiceprezesem PZTS
W Warszawie odbyły się obrady zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Menadżer Kolpinga FRAC Jarosław Kamil Dziukiewicz został wybrany wiceprezesem ds. organizacyjnych.
fot. ze zbiorów własnych
Jarosławianin Kamil Dziukiewicz został nowym wiceprezesem ds. organizacyjnych Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Najważniejszym punktem obrad było uchwalenie Narodowego Programu Rozwoju Tenisa Stołowego. Projekt zakłada długofalową pracę i potrwa do 2033 roku. Ma skutkować pojawieniem się wielu pingpongowych talentów, a – co za tym idzie – sukcesów polskich tenisistów stołowych na międzynarodowych arenach. Program ujednolica przede wszystkim szkolenie opracowane przez najlepszych specjalistów, a także dofinansowanie ośrodków szkolenia i trenerów.

– To milowy krok w rozwoju tenisa stołowego. Nasz związek nie tylko dofinansuje ośrodki i trenerów, ale także wyjdzie do młodych zawodników w nieco mniejszych gminach i miejscowościach. Zrobimy wszystko, by optymalnie spopularyzować naszą piękną dyscyplinę – podkreślił prezes PZTS Dariusz Szumacher.

Podczas obrad zarządu PZTS doszło także do zmian na stanowisku wiceprezesa ds. organizacyjnych. Piastujący dotychczas to stanowisko Sebastian Jagiełowicz, w związku z wieloma innymi obowiązkami, postanowił zrezygnować. Zastąpił go jarosławianin, menadżer superligowego Kolpinga FRAC Jarosław, Kamil Dziukiewicz. – Uwielbiam nowe wyzwania. Mam już w głowie kilka pomysłów, które wcielę w życie. Jestem wielkim optymistą i już nie mogę się doczekać nowych zadań – powiedział K. Dziukiewicz.

Jednym z przedsięwzięć, za które będzie odpowiedzialny nowy wiceprezes będzie pierwszy w historii Jarosławia mecz eliminacji do Drużynowych Mistrzostw Europy. 27. marca br. w hali MOSiR-u biało-czerwoni zmierzą się z reprezentacją Chorwacji.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 50/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium