Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 144/2018, Czwartek 24 maja 2018 r., Joanny i Zuzanny
Opublikowano
Jarosław
Bartosz Such w Kolpingu FRAC!
Wielokrotny reprezentant Polski, uczestnik mistrzostw świata i Europy, były indywidualny mistrz Polski, jedna z ważniejszych postaci polskiego tenisa stołowego w ostatnich latach Bartosz Such w sezonie 2015 – 2016 będzie zawodnikiem Kolpinga FRAC Jarosław!
fot. www.kolping-frac-jaroslaw.pl
Trener Kolpinga FRAC Jarosław Kamil Dziukiewicz (z lewej) i nowy nabytek zespołu Bartosz Such. Ale to jeszcze nie koniec wzmocnień!

Jarosławianie w minionym sezonie po raz trzeci z rzędu zdobyli brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski w składzie: Wang Zeng Yi, Jewgienij Szczetinin, Witalij Niechwiedowicz i Kamil Dziukiewicz. Od przyszłego sezonu ten zestaw personalny przechodzi do historii. Popularny „Żenia” przenosi się do drugiej ligi niemieckiej, wraz z nim Jarosław opuszcza W. Niechwiedowicz. Ważny kontrakt miał jedynie Wang Zeng Yi, więc przed władzami klubu stanęło zadanie zbudowania nowego zespołu, który sukcesami nie będzie odstawać od trzech poprzednich sezonów. Na „dzień dobry” zafundowali transferowy hit. Do gry w Kolpingu FRAC w sezonie 2015 – 2016 udało się przekonać jednego z ważniejszych zawodników polskiego tenisa stołowego w ostatnich latach Bartosza Sucha. Obecnie wciąż jeszcze zawodnika Olimpii-Unii Grudziądz, z którą niebawem powalczy o złoty medal DMP. Popularny „Suszi” jest tam jednym z liderów. Wcześniej grał m.in. w Odrze Głoska Księgnice, Pogoni Lębork i Trasko Ostrzeszów, a także w niemieckiej superligowej Borussii Duesseldorf oraz francuskim Pontoise Cergy.
B. Such ma 32 lata. Jest praworęczny, a jego znakiem firmowym jest obustronny atak topspinowy w półdystansie. Do podpisania kontraktu doszło w Jarosławiu, a umowę za strony Kolpinga FRAC parafowali prezes klubu ks. prałat Andrzej Surowiec i trener drużyny Kamil Dziukiewicz. – Obie strony są bardzo zadowolone z tego transferu. Myślę, że sprowadzenie polskiego zawodnika to dla nas świetna decyzja, tym bardziej, że na kolejny rok z klubem związał się Wang Zeng Yi – powiedział na gorąco K. Dziukiewicz.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium