Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 143/2018, Środa 23 maja 2018 r., Iwony i Dezyderego
Opublikowano
Jarosław
Zupełnie nowy Kolping FRAC. Mają młodzieżowego mistrza Europy!
Kilkanaście dni temu zakończył się tenisowy sezon 2016 – 2017 w LOTTO Superlidze, w którym Kolping FRAC Jarosław zajął 7. miejsce, a już prawie na finiszu jest kompletowanie składu na przyszły sezon.
fot. www.kolping-frac-jaroslaw.pl
Młodzieżowy mistrz Europy Tomislav Pučar zagra w przyszłym sezonie w Jarosławiu.

Przed minionym sezonie w jarosławskiej ekipie doszło do trzęsienia ziemi, bo wymiany całego składu. Odeszli Wang Zeng Yi, Robert Floras i Bartosz Such, a w ich miejsce działacze zakontraktowali Brazylijczyka Gustavo Tsuboia, Cyecha Dmitrija Prokopcova i byłego reprezentanta Polski Jakuba Kosowskiego. Choć poziom zespołów w sezonie 2016 – 2017 znacznie się podniósł, Kolping FRAC częściej zawodził, niż sprawiał miłe niespodzianki. Dość długi czas zajmował miejsce zagrożone spadkiem do I ligi, a nie na to liczyli działacze i trenerzy. Na szczęście końcówka ligi była znacznie bardziej udana, co pozwoliło na uplasowanie się w środku tabeli. Mimo to trener Kamil Dziukiewicz miał wiele do zarzucenia całej trójce zawodników. I właśnie to sprawiło, że po raz drugi z rzędu Kolping FRAC będzie wyglądał diametralnie inaczej niż sezon wstecz. Działacze podziękowali za usługi całej trójce i postanowili skład przede wszystkim odmłodzić.

Jako pierwszy kontrakt z jarosławskim klubem podpisał jeden z najbardziej utalentowanych polskich tenisistów stołowych 20-letni Patryk Zatówka. W poprzednim sezonie występował w barwach Unii AZS AWFiS Gdańsk. W fazie zasadniczej zanotował 50-procentową skuteczność, wygrywając 11 z 22 pojedynków. Niedawno przyszedł moment na zdradzenie kolejnej nazwiska. To Tomislav Pučar, młodzieżowy mistrz Europy! Pučar swój największy sukces w karierze osiągnął w lutym br. Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy, rozegranych w rosyjskim Soczi reprezentant Chorwacji został młodzieżowym mistrzem Europy w grze pojedynczej, pokonując w finałowym spotkaniu Niemca Qiu Danga 4:1. Na tym samym turnieju Chorwat wywalczył jeszcze srebrny medal w zmaganiach deblistów wspólnie z Węgrem Bence Majorosem. Tomislav ma 21 lat. Jest zawodnikiem praworęcznym i preferuje ofensywny styl gry. W lidze polskiej jeszcze nie grał. Aktualnie zajmuje 80. miejsce w rankingu Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego. Wśród zawodników do 21 lat T. Pučar plasuje się na 8. pozycji na świecie!

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium