Życie Podkarpackie nr 50/2017 Życie Podkarpackie nr 50/2017

Życie.pl, nr 351/2017, Niedziela 17 grudnia 2017 r., Olimpii i Łazarza
Jarosław
Kolping FRAC już (prawie) bezpieczny!
Tylko jakaś niewyobrażalna katastrofa musiałaby się przydarzyć, aby pozbawić tenisistów stołowych Kolpinga FRAC Jarosław występów w sezonie 2017 – 2018 w LOTTO Superlidze Tenisa Stołowego. Wszystko dzięki trzeciemu z rzędu zwycięstwu za trzy punkty, które dzisiaj (31 marca br.) wieczorem odnieśli podopieczni Kamila Dziukiewicza.
Brazylijczyk Gustavo Tsuboi w obu meczach z Palmiarnią Zielona Góra zdobył komplet punktów.

Mecz w hali MOSiR przy ulicy Sikorskiego w Jarosławiu z Palmiarnią Zielona Góra miał ogromny ciężar gatunkowy. To oklepany slogan, bo obecnie nie ma meczów nieważnych. Zielonogórzanie, którzy przed tym pojedynkiem wyprzedzali jarosławian w tabeli o dwa punkty, przyjechali nad San w niemal optymalnym zestawieniu. Z legendą polskiego ping ponga Lucjanem Błaszczykiem, znakomitym Japończykiem Taku Takakiwą i utytułowanym Czechem Miroslavem Horejsim. W pierwszym spotkaniu Palmiarnia wygrała u siebie 3:2. Dwa punkty dla Kolpinga FRAC zdobył Gustavo Tsuboi, który był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem tamtego spotkania. Brazylijczyk potwierdził zwyżkę formy w rewanżu. Znowu był najjaśniejszą postacią pojedynku. Na dzień dobry rozegrał kapitalny mecz z L. Błaszczykiem. Dwa pewnie wygrane pierwsze sety mogły wskazywać na rychły koniec i objęcie prowadzenia w meczu 1:0. Nic z tego. Popularny „Lucek” podniósł się z kolan w mistrzowskim stylu. W kolejnych dwóch setach to on był górą i o wszystkim miał zdecydować piąty set. Trzymający w napięciu do końca zakończył się szczęśliwie dla zawodnika gospodarzy. Sporo niepewności w serca kibiców wlała kolejna potyczka, w której Dmitrij Prokopcov nie miał większych szans z Taku Takakiwą. Niepewności, bo Jakub Kosowski wcale nie był faworytem spotkania z Miroslavem Horejsim. „Kosa” także potwierdził zdecydowaną zwyżkę dyspozycji i po znakomitym pojedynku odprawił Czecha w trzech setach. Wisienką na torcie, która przyniosła Kolpingowi FRAC wygraną za trzy punkty był pojedynek Tsuboia z Takakiwą. To był kapitalny pokaz tenisa stołowego na najwyższym poziomie. Wyrównana walka trwała w obu setach, ale do pewnego momentu. Gustavo znacznie lepiej psychicznie wytrzymał tę wymianę ciosów i końcówkach obu partii postawił na swoim!

Kolping FRAC  po tej wygranej awansował na 9. miejsce w tabeli, która jest jednak bardzo spłaszczona. Do 4. obecnie Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz jarosławianie tracą cztery punkty. Nad zajmującą 11. miejsce Poltarex Pogonią Lębork mają już 8 punktów przewagi.

Kolping FRAC Jarosław – Palmiarnia Zielona Góra 3:1
1:0: Gustavo Tsuboi – Lucjan Błaszczyk 3:2 (11:4, 11:6, 4:11, 8:11, 11:9)
1:1: Dmitrij Prokopcov – Taku Takakiwa 0:3 (9:11, 8:11, 5:11)
2:1: Jakub Kosowski – Miroslav Horejsi 3:0 (11:2, 11:8, 12:10)
3:1: Gustavo Tsuboi – Taku Takakiwa 2:0 (11:8, 11:9)