Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 142/2018, Wtorek 22 maja 2018 r., Julii i Heleny
Opublikowano
Jarosław
Dmitrij Prokopcov bohaterem Kolpinga FRAC
Znakomity mecz w wykonaniu Dmitrija Prokopcova zapewnił tenisistom stołowym Kolpinga FRAC Jarosław dzisiejszego (13 marca br.) wieczoru sensacyjny triumf nad wicemistrzem Polski Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki.
fot. www.denik.cz
Reprezentant Czech Dmitrij Prokopcov wreszcie zagrał na miarę swoich sporych umiejętności. To przyniosło piorunujący efekt.

Jarosławianie, którzy walczą w tym sezonie o utrzymanie się w pingpongowej superlidze, stanęli przed bardzo trudnym zadaniem. Do hali MOSiR przy ulicy Sikorskiego przyjechał jeden z faworytów do wygrania całej ligi Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Ekipa z Mazowsza od dawna należy do ścisłej czołówki, ale w ostatnim czasie seryjnie zdobywane drużynowe mistrzostwa Polski miały swój kres. Przeszkodą nie do pokonania była ekipa najpierw Olimpii-Unii Grudziądz, a po przenosinach tego zespołu do Gdańska – Unii AZS AWFiS.
W tym sezonie długo Dartom Bogoria była liderem superligi, jednak po ostatnich porażkach spadła na trzecie miejsce. Jej najsilniejszymi punktami: Daniel Górak (12 zwycięstw, 5 porażek), znakomity Grek Panagiotis Gionis (10 zwycięstw, 5 porażek) i dwaj bardzo dobrzy Azjaci Masaki Yoshida (5 zwycięstw, 1 porażka) i Gao Ning (3 zwycięstwa, 1 porażka).
Do Jarosławia wicemistrz Polski przyjechał pewny siebie. Z Górakiem i Yoshidą w składzie, ale bez zawodników z Azji. Numerem trzy był Artur Michalczyk. Ta zbytnia pewność siebie, że dwaj pierwsi spokojnie załatwią sprawę kosztowała ich piątą porażkę w sezonie. Prawdopodobnie nie spodziewali się, że pełnię swoich umiejętności w poniedziałkowy (13 marca br.) wieczór zaprezentuje reprezentant Czech Dmitrij Prokopcov. Do tej pory ten naturalizowany Ukrainiec prezentował się bardzo średnio. Tym razem jednak w dwóch pojedynkach nie stracił ani jednego seta! Rozbił Japończyka Masaki Yoshidę 3:0 i aktualnego indywidulanego mistrza Polski Daniela Góraka 2:0. Był ojcem sensacyjnej wygranej Kolpinga FRAC. Trzeci, ważny punkt dołożył Jakub Kosowski, który nie dał żadnych szans Arturowi Michalczykowi. Tym razem, choć walczył bardzo dzielnie, z pustymi rękoma został Brazylijczyk Gustavo Tsuboi.

Kolping FRAC Jarosław – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:2
0:1: Gustavo Tsuboi – Daniel Górak 0:3 (7:11, 6:11, 12:14)
1:1: Dmitrij Prokopcov – Masaki Yoshida 3:0 (11:9, 13:11, 11:8)
2:1: Jakub Kosowski – Artur Michalczyk 3:0 (11:2, 11:8, 11:3)
2:2: Gustavo Tsuboi – Masaki Yoshida 1:2 (11:9, 8:11, 8:11)
3:2: Dmitrij Prokopcov – Daniel Górak 2:0 (11:6, 11:9)

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium