Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 112/2018, Niedziela 22 kwietnia 2018 r., Leona i Łukasza
Opublikowano
Jarosław
Zagrali dla 2,5-letniej Julii [ZDJĘCIA]
W Drużynowym Charytatywnym Turnieju Tenisa Stołowego, zorganizowanym przez PKS Kolping i SMS Jarosław, wystartowało 14 drużyn reprezentujących urzędy, instytucje, służby i grupy nieformalne. Wszyscy grali dla 2,5-letniej Julii Grządziel, dziewczynki potrzebującej pomocy w leczeniu i rehabilitacji. Gościem honorowym był Leszek Kucharski, legenda polskiego tenisa stołowego.
fot. archiwum organizatora
Zagrali, by pomóc chorej dziewczynce.

W środę, 28 grudnia, hala sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jarosławiu wypełniła się zawodnikami tworzącymi amatorskie drużyny. Wszystkich łączył jeden cel. Pojawili się, by wesprzeć 2,5-letnią Julię Grządziel w jej walce z chorobą. Łączyły ich też identyczne koszulki z imieniem dziewczynki. Julka cierpi na dziecięce porażenie, niedoczynność tarczycy oraz padaczkę. Została zakwalifikowana do eksperymentalnej terapii polegającej na leczeniu komórkami macierzystymi. Ten sposób daje duże nadzieje, ale jest kosztowny. Sama terapia to około 50 tys. zł. Dlatego tak ważna jest każda pomoc.

Turniej wspierany przez starostę jarosławskiego, burmistrza Jarosławia, wójta Zarzecza wraz z radymi i sołtysami gminy, Powiatową Radę Działalności Pożytku Publicznego, Młodzieżową Radę Miasta oraz sponsorów rozpoczął pokazowy mecz Leszka Kucharskiego z Dawidem Jadamem, młodym i bardzo obiecującym zawodnikiem z Jarosławia. Zawody rozgrywano na kilku stołach. 

Wszyscy walczyli z pełnym zaangażowaniem, jednak nie o wyniki chodziło, tylko o wsparcie dziewczynki w walce z chorobą. Z licytacji koszulek z autografami Leszka Kucharskiego i Lucjana Błaszczyka oraz „Niebieskich Aniołów”, koszulek w których zaprezentowała się jedyna kobieca drużyna złożona z jarosławskich policjantek, uzyskano 4 tys. zł. Zbierano też pieniądze do puszek. Suma będzie znana po podliczeniu. Nad całością zbiórki czuwali przedstawiciele  Komitetu Społecznego Pomóżmy Julii.

Turniej był kolejną akcją zorganizowaną na rzecz 2,5-letniej dziewczynki. Dla potrzebującej leczenia i rehabilitacji Julii każdy grosz się liczy i zwiększa nadzieję na poprawę jej losu.

Dziewczynce można również pomóc, wysyłając SMS o treści „POMOC 4805” na numer 75165 (koszt wiadomości wynosi 6,15 zł) lub wpłacając na konto Komitetu Społecznego Pomóżmy Julii, nr konta 20 9096 0004 3001 0076 0395 0001 z dopiskiem Julia.   

Aktualne informacje o leczeniu dziewczynki oraz sposobach udzielenia pomocy są dostępne na: www.facebook.com/julia.grzadziel08.

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium