Życie.pl, nr 343/2016, Czwartek 8 grudnia 2016 r., Marii i Wirgiliusza
Jarosław
Kolping FRAC Jarosław z medalem DMP!
Zwycięskie pojedynki Jewgienija Szczetinina i Wang Zeng Yi już na początku niedawno zakończonego, decydującego o awansie meczu w Bytomiu pozwoliły po raz trzeci z rzędu awansować zespołowi Kolpinga FRAC Jarosław do fazy play-off Polskiej Superligi Tenisa Stołowego. A to oznacza, że podopieczni Kamila Dziukiewicza po raz trzeci z rzędu zostaną medalistami DMP. Gratulujemy!
Wang Zeng Yi wygrał w Bytomiu jeden pojedynek, ale ten najważniejszy z Tomasem Konecznym. Komplet punktów zgarnął natomiast znakomicie dysponowany Białorusin Jewgienij Szczetinin.

Przed meczem z TTS Carbo-Koks Polonią w Bytomiu wszystko było jasne. Jarosławianie mieli trzy punkty przewagi nad Ślązakami i zdobycie choć jednego (czyli nawet porażka 2:3) dawało im awans do decydującej fazy zmagań. Porażka za trzy punkty (czyli 0:3 lub 1:3) natomiast spychała ich na 5. miejsce w tabeli i powodowała zakończenie rywalizacji w sezonie 2014 – 2015. Podopieczni Kamila Dziukiewicza wytrzymali presję i już po dwóch pierwszych pojedynkach batalii wypełnili plan w stu procentach. Na „dzień dobry” kapitalny pojedynek z Jakubem Kosowskim rozegrał Jewgienij Szczetinin. Po pięciosetowym boju pokonał popularnego „Kosę”, otwierając przez „Wandżim” autostradę do pełni szczęścia. Wang z drugim pojedynku zmierzył się z Czechem Tomasem Konecznym. Rywalem niewygodnym, ale jak najbardziej będącym w zasięgu jarosławianina. Teoria przerodziła się w praktykę. Niezwykle skoncentrowany lider Kolpinga FRAC oddał rywalowi ledwie jednego seta i w tym momencie dalsze spekulacje nie miały najmniejszego sensu. Kolping FRAC objął prowadzenie 2:0! Jak to zwykle bywa, potem przyszło rozprężenie. Białorusin Witalij Niechwiedowicz nie sprostał Czechowi Radkowi Mrkviczce, a Wang uległ Kosowskiemu. O wygranej w całym meczu miała zdecydować partia nr 5 pomiędzy Konecznym a Szczetininem. Po dwóch pewnie wygranych setach popularny „Żenia” nieco odpuścił, co wykorzystał były mistrz Czech i wygrał kolejne dwa sety. Piąty, decydujący miał nieprawdopodobny wręcz przebieg. Szczetinin prowadził już 4:7, ale za moment to Koneczny był bliższy szczęścia, prowadząc 13:12. Białoruski defensor jednak nie odpuścił i wygrał na przewagi 15:17!
Ostatecznie jarosławianie pokonali bytomian 3:2, ale to nie miało większego znaczenia. Kolping FRAC awansował do czołowej „czwórki” DMP, a co za tym idzie, zdobył już co najmniej brązowym medal zmagań (meczów o 3. miejsce się nie rozgrywa). W półfinałowych spotkaniach zmierzą się z Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki.

TTS Carbo-Koks Polonia Bytom – Kolping FRAC Jarosław 2:3
0:1: Jakub Kosowski – Jewgienij Szczetinin 2:3 (11:8, 3:11, 11:4, 3:11, 7:11)
0:2: Tomas Koneczny – Wang Zeng Yi 1:3 (11:9, 4:11, 11:13, 10:12)
1:2: Radek Mrkvicka – Witalij Niechwiedowicz 3:1 (10:12, 11:8, 11:6, 11:6)
2:2: Jakub Kosowski – Wang Zeng Yi 3:1 (11:9, 8:11, 11:9, 11:5)
2:3: Tomas Koneczny – Jewgienij Szczetinin 2:3 (6:11, 6:11, 11:6, 11:6, 15:17)