Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 169/2018, Poniedziałek 18 czerwca 2018 r., Marka i Elżbiety
Opublikowano
Jarosław
Kolping FRAC w coraz trudniejszej sytuacji
W dzisiejszym (23 listopada br.) spotkaniu 6. kolejki pingpongowej superligi tenisiści stołowi Kolpinga FRAC doznali piątej porażki w sezonie. Tym razem żadnych szans nie dał im beniaminek z Białegostoku.
fot. zbiory własne
W poprzednim sezonie popularny „Wandżi” punktował dla Kolpinga FRAC. W tym nie miał dla niego litości, dokładając swoją cegiełkę do wygranej nowego pracodawcy, czyli Dojlid Białystok.

W ligowej tabeli sytuacja podopiecznych Kamila Dziukiewicza powoli staje się nie do pozazdroszczenia. Zespół, który przez cztery poprzednie sezony stawał na podium Drużynowych Mistrzostw Polski, w tym plącze się w samym ogonie tabeli, będąc jak na razie dostarczycielem punktów dla pozostałych zespołów. Jeśli zakontraktowani przed sezonem zawodnicy, którzy mieli stworzyć wcale nie gorszą drużynę od tej z zeszłego roku, wreszcie się nie przebudzą, Kolpingowi FRAC trudno będzie uratować superligowy byt. Na dzień dzisiejszy takie, niestety, są brutalne realia.
Rywal jarosławian w 6. kolejce to beniaminek, ale z bardzo znanymi nazwiskami. Właśnie na Podlasie w przerwie między rozgrywkami przeniósł się niedawny lider Kolpinga FRAC Wang Zeng Yi. Trafił tam także były zawodnik rzeszowskiej Politechniki Paweł Platonow. Dojlidy do meczu z Kolpingiem FRAC zainkasowały osiem punktów, a na uwagę zasługuje szczególnie wygrana białostocczan nad Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki 3:1. Kapitalnie w szeregach Dojlid zagrał wówczas Ho Kwan Kit, który wygrał zarówno z Panagiotisem Gionisem jak i Kazuhiro Chanem. Tego drugie ograł także Wang Zeng Yi. Reprezentant Hongkongu nie był przewidziany do meczu z Kolpngiem FRAC, ale – jak pokazał jego przebieg – nie było nawet takiej potrzeby. Paweł Platonow, Wang Zeng Yi i Aleksandar Chanin bez problemów poradzili sobie z zawodnikami z Jarosławia, pewnie wygrywając 3:0.

Dojlidy Białystok – Kolping FRAC Jarosław 3:0
1:0: Paweł Platonow – Dmitrij Prokopcov 3:0 (11:8, 11:8, 11:9)
2:0: Wang Zeng Yi – Gustavo Tsuboi 3:1 (11:4, 10:12, 11:9, 12:10)
3:0: Aleksandar Chanin – Jakub Kosowski 3:1 (11:6, 11:9, 5:11, 11:4)

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Lecą w ch.... 83.18.70.146 24.11.2016

WSTYD I ŻENADA CO ZROBILI PO OSTATNIM SEZONIE ZE SKŁADEM! CZYŻBY NA TACĘ ZA MAŁO DAJĄ I BRAKUJE KASY? A MOŻE W KOŃCU TRZEBA ZMIENIĆ TEGO TRENERZYNĘ OD SIEDMIU BOLEŚCI NA KOGOŚ KTO SIĘ NA TENISIE ZNA? BO JAK NIE TO SPADEK MUROWANY!

nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium