Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 171/2018, Środa 20 czerwca 2018 r., Bogny i Florentyny
Opublikowano
Jarosław
Słabiutka inauguracja Kolpinga FRAC
Gładką porażką w Ostródzie z tamtejszymi Morlinami rozpoczęli dzisiejszego (9 września br.) wieczoru nowy sezon 2016 – 2017 w Polskiej Superlidze Tenisa Stołowego pingpongiści Kolpinga FRAC Jarosław.
fot. www.zimbio.com
Brazylijczyk Gustavo Tsuboi był najbliżej wygranej w swoim pojedynku w meczu Kolpinga FRAC z Morlinami w Ostródzie.

Jak już wspominaliśmy, w zainaugurowanym w ten weekend nowym sezonie występuje zupełnie nowy jarosławski zespół. Do klubie doszło do prawdziwej rewolucji w letnim okienku transferowym. Z zespołem pożegnali się wszyscy dotychczas występujący zawodnicy, czyli: Wang Zeng Yi, Robert Floras i Bartosz Such. W ich miejsce działacze brązowych medalistów Drużynowych Mistrzostw Polski z poprzedniego sezonu pozyskali: Jakuba Kosowskiego, ukraińskiego Czecha Dmitrija Prokopcova oraz Brazylijczyka Gustavo Tsuboi.

W poprzednich spotkaniach obu ekip górą byli tenisiści stołowi Kolpinga FRAC. Dzisiejszego wieczoru role się jednak diametralnie odwróciły. Hegemonem byli gospodarze, którzy dysponują ciekawym zestawieniem personalnym. Do Belga Robina Devosa i Rosjanina Michaiła Pajkova dołączył… Bartosz Such i ta trójka rozbiła zupełnie zagubionych na Warmii i Mazurach jarosławian. W pierwszym pojedynku Pajkov nie dał żadnych szans Kosowskiemu, wygrywając gładko do zera. Najwięcej emocji było w potyczce Devosa z Tsuboi. O wygranej tego pierwszego w pięciosetowej batalii zadecydował set rozgrywany na przewagi. Pewną wygraną miejscowych przypieczętował popularny „Suszi”, który rozbił Prokopcova.

Choć to być może pierwsze koty za płoty, ale wygląda na to, że powtórzenie przez jarosławian sukcesów z czterech poprzednich sezonów będzie marzeniem ściętej głowy. Bo jeśli nie potrafili wywalczyć choć jednego „małego” punktu w Ostródzie, to w starciach ze znacznie mocniejszymi rywalami, których w tym sezonie w Polskiej Superlidze Tenisa Stołowego nie brakuje, będzie to raczej niemożliwe.

Morliny Ostróda – Kolping FRAC Jarosław 3:0
1:0: Michaił Pajkov – Jakub Kosowski 3:0 (11:8, 11:8, 11:4)
2:0: Robin Devos – Gustavo Tsuboi 3:2 (7:11, 11:8, 11:4, 9:11, 14:12)
3:0: Bartosz Such – Dmitrij Prokopcov 3:0 (11:9, 11:8, 11:7)

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium