Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 113/2018, Poniedziałek 23 kwietnia 2018 r., Jerzego i Wojciecha
Opublikowano
Region, Horyniec-Zdrój
Rozdano Rogi Króla Jana i Misy Borowiny
Teatr From Poland z Katowic zdobył Złoty Róg Myśliwski Króla Jana, czyli główną nagrodę zakończonej w niedzielę, 8 bm., 36. Biesiady Teatralnej w Horyńcu-Zdroju. Nagrodzono go za spektakl „Rok 1913” autorstwa i w reżyserii Jarosława Filipskiego.
fot. Tomasz Mielnik

Srebrny Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną ufundowaną przez dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu (nagroda w wys. 3000 zł) przypadł Kompanii Teatralnej Mamro z Warszawy za spektakl Mąż i żona Aleksandra Fredry w reżyserii Piotra Wawra,

Brązowy Róg Myśliwski Króla Jana i 2500 zł od wójta gminy Horyniec-Zdrój otrzymał Teatr Pijana Sypialnia z Warszawy za spektakl Wodewil Warszawski. W kategorii indywidualnych dokonań twórczych Złota Misa Borowiny i 2000 zł od starosty powiatu lubaczowskiego przypadły reżyserowi i aktorkom spektaklu Dzbanek z czarnej gliny, wystawionego przez Teatr PID/GIN z Krakowa. Srebrna Misa Borowiny i 1500 zł od dyrektora Centrum Kulturalnego w Przemyślu stały się udziałem Mariana Bednarka – reżysera Głębokiej wysokości szerokiej długości (Teatr Mariana Bednarka) z Rybnika.

Z Brązowej Misy Borowiny i 1300 zł od dyrektora przemyskiego CK cieszył się młody aktorski i muzyczny zespół Teatru Satyry Zielona Mrówa z Lublina. Nagroda specjalna Róża Horyniecka, ufundowana przez Uzdrowisko Horyniec, wraz z nagrodą pieniężną (500 zł) trafiły do Teatru Mniejsza Kaprys o To z Łap za spektakl Przypadki Antoniego C. Nagrodę rzeczową Marii i Jana Lechowiczów, zwaną także nagrodą specjalną, ufundowaną przez Biuro Usług Komputerowych Lech-Kom w Lubaczowie, otrzymała Karolina Dąbrowska za monodram Moda w reżyserii Jana Zdzierskiego z Centrum Kultury w Żyrardowie.

„Jury z satysfakcją podkreśla, że poziom 36. edycji Biesiady Teatralnej był jednym z najwyższych w ostatnich latach, na program festiwalu złożyły się przedstawienia ciekawe formalnie i uczciwe artystycznie” – czytamy w protokole. „Ich twórcy dowiedli po raz kolejny, że nurt teatru nieinstytucjonalnego jest otwarty na to, co żywe w kulturze, oddaje potrzeby współczesności, szuka porozumienia z widownią. Biesiada Teatralna była, jest i będzie ważnym miejscem rozmów o sprawach istotnych, ale nie zapomina również o tym, że sztuka może być wytchnieniem i wspólną radością” – podkreślono.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium