Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 111/2018, Sobota 21 kwietnia 2018 r., Feliksa i Anzelma
Opublikowano
Region, Horyniec-Zdrój
Uczta dla miłośników Melpomeny
Między 5 a 8 lutego rusza kolejna edycja jednego z najstarszych w Polsce festiwaliu amatorskich zespołów teatralnych małych form. Biesiada Teatralna od 1976 roku stale gromadzi znaczną publiczność.
fot. Anna Kalinowska
Uczestnicy zeszłorocznej edycji Biesiady Teatralnej.
Festiwal jest platformą spotkania amatorskich zespołów teatralnych małych form: teatrów dramatycznych, kabaretów, teatrów wizji i ruchu, poezji, wykonawców monodramów przybyłych z całego kraju. Ranga biesiady stale wzrasta, a o udział w scenicznych zmaganiach zabiegają najlepsze teatry amatorskie, rywalizując o: Złoty Róg Myśliwski Króla Jana i Złotą Misę Borowiny. Po alei gwiazd Biesiady Teatralnej stąpali do tej pory m.in.: Edward i Olaf Lubaszenko, Jan Nowicki, Piotr Machalica, Jan Peszek czy Ziuta Zającówna. 

Występujący oceniani są przez profesjonalne jury złożone ze znanych aktorów, krytyków i instruktorów teatralnych, reżyserów. W tym roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Horyńcu-Zdroju wystąpi 15 grup teatralnych z różnych stron Polski. Będą to m.in. teatry: Ecce Homo, Puk – Puk, Mniejsza Kaprys o To, PARABUCH, KOT, Pijana Sypialnia i wiele innych. Ogłoszenie wyniku nastąpi podczas uroczystej gali 8 lutego o g. 16. Organizatorami są Centrum Kulturalne w Przemyślu i GOK w Horyńcu-Zdroju.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium