Życie Podkarpackie nr 21/2020 Życie Podkarpackie nr 21/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 154/2020, Wtorek 2 czerwca 2020 r., Erazma i Marianny
Opublikowano
Przemyśl
Pełna sala uśmiechu na Teatralnych Porankach z grupą S.A.N [ZDJĘCIA]
Fascynacja teatrem zaprowadził Grupę Teatralną S.A.N. do świata bajek, z którego czerpią to, co daje dzieciom uśmiech, a im samym energię twórczą. Pierwsze spotkania z teatrem już za przemyską publicznością, kolejne już 26 i 27 sierpnia w Romie.
Pełna sala uśmiechu na Teatralnych Porankach z grupą S.A.N [ZDJĘCIA]
fot. Zbiory organizatorów

Podczas pierwszego spotkania publiczność poznała kolorowych bohaterów bajkowego lasu w 1 odcinku serialu teatralnego Barwy Lasu: Sowy i słowo na S. – Spektakl opowiada o szukaniu definicji słowa „szczęście”. Mimo starań oczytanych i mądrych sów, aby każde słowo znać i opisać, bohaterowie stwierdzają, że akurat tego słowa nie da się zdefiniować. Każdy szczęście pojmuje inaczej, każdemu co innego daje szczęście… ale jedno jest pewne, każdy na  nie zasługuje – opowiada koordynatorka Małgorzata Dec. Preludium spotkania było wystąpienie Witolda Pilcha, leśniczego z Nadleśnictwa Krasiczyn, który opowiedział, jak należy się zachować w lesie, co wolno, a czego nie należy robić, aby zachować bezpieczeństwo swoje, mieszkającym tam zwierząt i roślin. Po spektaklu nagrodzonym brawami dzieci zaproszono na scenę do wspólnych z bajkowymi bohaterami zajęć ruchowo-teatralnych.

Przestrzeń wspólnej zabawy

Drugiego dnia widownia budynku ROMA, która nieodpłatnie udostępniła salę, wypełniona była po brzegi. Tego dnia pogadankę edukacyjną na temat prawidłowego odżywiania wygłosiły dietetyczki z Natur House, a dzieciaki z przejęciem obejrzały 2 odcinek serialu Barwy lasu: Słodkie Problemy, ukazujący dalsze losy leśnych bohaterów. – Miniserial teatralny, który przygotowaliśmy, to świat dobrej, mądrej bajki, to przestrzeń do wspólnej zabawy, gdzie dzieci w bezpośredni sposób mogą obcować z aktorem. Nasze bajki poruszają ważne problemy, rozwijają wyobraźnię i samodzielne myślenie – mówi jedna z aktorek Paulina Jakubowska. Inicjatywa „Teatralne Poranki” realizowana jest w ramach projektu „Akademia Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne”. Wszyscy członkowie grupy teatralnej S.A.N. działają na zasadzie wolontariatu. Spektakle w całości przygotowane są przez członków grupy. Kolejne „Teatralne Poranki” już 26 i 27 sierpnia w Romie. Zapraszamy!

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium