Życie Podkarpackie nr 7/2020 Życie Podkarpackie nr 7/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 54/2020, Niedziela 23 lutego 2020 r., Romany i Damiana
Opublikowano
Przemyśl
Duża dawka humoru i wzruszeń w doborowej obsadzie [ZDJĘCIA]
Ranny ptaszek to prawdziwa czarna komedia, poruszająca ważne międzyludzkie sprawy, okraszona mocną dawką humoru. Dwa akty zbudowane zostały na wielu emocjach – blisko życia, ludzkich ułomności, codziennych śmiesznostek i niespełnionych tęsknot.
fot. Tomasz Beliński
Lilly Beaumont (Barbara Bursztynowicz) i Morgan Beaumont (Wojciech Wysocki) żyją wygodnie w swojej małżeńskiej rutynie do czasu, aż Parker (Tomasz Błasiak), bezdomny, ląduje na ich balkonie. Parker najpierw śmiertelnie przeraża małżonków, a wkrótce wślizguje się do ich statecznego związku.

Reżyser spektaklu (Dariusz Taraszkiewicz) zabrał widzów  w dziką podróż. Powolne wspinanie się w górę każdorazowo kończy się szaleńczą jazdą w dół. Dodatkowych smaczków dostarczył język dramatu w świetnym, niezwykle „malowniczym” tłumaczeniu Mirosława Połatyńskiego.

Ranny Ptaszek wzruszył do łez i skłonił do refleksji. Na zamkowej scenie aktorzy opowiedzieli historię o tym, co warto w życiu traktować ze śmiertelną powagą, a co z przymrużeniem oka. Dla statecznych par były to treści ku przestrodze. Dla młodych małżeństw – ku nauce.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Jola 5.173.76.199 25.03.2019

Spektakl był cudowny. Wyśmienita obsada

nr 7/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium