Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 174/2018, Sobota 23 czerwca 2018 r., Wandy i Zenona
Opublikowano
Przemyśl
Niektórzy ludzie patrzą przez własne oczy jak przez judasze*
Czarną komedię Andrzeja Ballo, zatytułowaną Wszystko przez Judasza, z udziałem znanych z telewizyjnego ekranu aktorów (Magdalena Wójcik, Anna Korcz, Maciej Damięcki i Piotr Szwedes, który jest jednocześnie reżyserem sztuki) będzie można obejrzeć 26 kwietnia (g. 19) na scenie Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu.
fot. www.kulturadrawsko.pl
W czarnej komedii Andrzeja Ballo, zatytułowanej Wszystko przez Judasza, zobaczymy m.in. Annę Korcz i Macieja Damięckiego.

To kolejna z cyklu lekkich produkcji warszawskiego Teatru Palladium, traktująca o ludzkich słabościach. Bohaterowie spektaklu – dwie mieszkające po sąsiedzku małżeńskie pary – diametralnie się od siebie różnią. Ułożonym i bogatym wykładowcom akademickim przychodzi dzielić piętro ze zwariowanymi aktorami. I jedni, i drudzy muszą się zmierzyć z otaczającymi ich zewsząd pokusami. Sztuka A. Ballo to wdzięczne bawidełko, swego rodzaju anatomia ludzkich słabości. Jest to rzecz o zdradzie i chciwości, wścibstwie i zazdrości. Walka o pieniądze całkowicie zaprzątnie jej bohaterów. W spektaklu widz znajdzie sporo nieoczekiwanych sekwencji i powiązań, a  przedstawiona intryga będzie miała zaskakującą puentę. Autor spektaklu, który – zdaniem krytyków kulturalnych – ma na koncie całkiem udane teksty, twierdzi, że sztuką Wszystko przez Judasza nie ma zamiaru zmieniać świata, chce jedynie trochę zmienić rzeczywistość. 

* Stanisław Jerzy Lec 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium