Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 114/2018, Wtorek 24 kwietnia 2018 r., Grzegorza i Aleksandra
Opublikowano
Przemyśl
Wojciech Pszoniak w monodramie Belfer, czyli klasa sama w sobie! [wejściówki]
Uznawanego za jednego z najwybitniejszych polskich aktorów Wojciecha Pszoniaka zobaczymy w najbliższą niedzielę, 22 marca (g. 18), na Zamku Kazimierzowskim w monodramie Belfer.

Uznawanego za jednego z najwybitniejszych polskich aktorów Wojciecha Pszoniaka zobaczymy w najbliższą niedzielę, 22 marca (g. 18), na Zamku Kazimierzowskim w monodramie Belfer. Wyreżyserowana przez Michała Kwiecińskiego sztuka Jean-Pierre’a Dopagne’a to historia nauczyciela wykładającego literaturę w szkole dla tak zwanej trudnej młodzieży. Tytułowy bohater to pedagog z poczuciem misji, nauczyciel z pasją, kochający swój zawód. Szybko przyjdzie mu się jednak zmierzyć z twardymi szkolnymi realiami, czyli murem w postaci opornych na piękno literatury uczniów, którzy nieskorzy są specjalnie do intelektualnych dysput czy zachwytów nad jej lekkością i zawartymi na kartach książek wartościami. Raczej zrobią wszystko, żeby zaliczyć przedmiot, wkładając w to minimum wysiłku. Uniwersalność spektaklu sprawia, że z płaszczyzny uczeń – nauczyciel, widz może się z łatwością przenieść na szereg innych typu: ideały kontra rozczarowująca rzeczywistość czy człowiek kontra życie, doszukując się odniesień do otaczających nas wszystkich realiów. Czy nieciekawa atmosfera w szkole i bezrefleksyjna młodzież, pozbawiona wszelkich autorytetów, złamią upór rozmiłowanego w swoim zawodzie pedagoga? Czy może uda mu się skłonić uczniów do pracy nad sobą? Bieg wydarzeń okaże się naprawdę zaskakujący, dlatego warto poświęcić niedzielę na spotkanie z teatrem. Możemy liczyć na aktorstwo najwyższej próby, które stanowi gwarancję udanego wieczoru.

Uwaga! Wejściówki

Zamkowe Teatralia

PCKiN Zamek zaprasza w niedzielę, 22 marca, o g. 18 do Zamku Kazimierzowskiego na monodram Belfer. Spektakl prezentowany jest z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Bilety 45, 50 zł.

Dla czytelnika, który w czwartek, 20 marca, o godz. 14 jako pierwszy dodzwoni się pod numer 16 670 2200 w. 43, mamy podwójne zaproszenie.


1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
zak79 104.11.93.179 18.03.2015

Panie Pszoniak,prosze pozdrowic swojego bohatera p/prezydennta

B.K. i zyczyc mniej wodolejstwa i pilnowania zyrandola a,troszke pracy.

nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium