Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 170/2018, Wtorek 19 czerwca 2018 r., Gerwazego i Protazego
Opublikowano
Przemyśl
Kłopotliwy barszcz Sosnowskiego
– Dwa lata temu zauważyłam rosnący barszcz Sosnowskiego na działce ze składem rupieci, obok gazownictwa w Ostrowie k. Przemyśla. Zgłosiłam ten fakt do straży pożarnej i gminy. Nikt nie zareagował.
fot. wysłane przez Czytelniczkę
W tym roku pojawiło się tam już kilka krzaków. Problem ten ponownie został zgłoszony do gminy. Jak niebezpieczna jest to roślina, wszyscy wiemy, i jak szybko się rozsiewa. Mija już 3 tygodnie, ale nikt nie usunął krzaków, które lada moment zaczną gubić nasiona. Może gdy wiatr zawlecze je na posesję władz gminy, problem uzyska status wagi państwowej i będzie odzew. Tylko czy wtedy problem nie przerośnie możliwości? Proszę o jak najszybszą reakcję, zanim ktoś boleśnie doświadczy skutków tej „dzikiej uprawy”.
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
czytelnik 195.85.249.110 22.07.2016

tego barszczu już nie ma !!! a tak na marginesie, jakie ma gmina możliwości wejścia na prywatną własność?? to jest teren prywatnej firmy i zgodnie z prawem właściciel może tam sobie robić co chce! może szanowna czytelniczka zamiast do gminy powinna zwrócić się do właściciela działki było by szybciej... A już najbardziej mnie ciekawi jak straż miała by się zająć tą rośliną, hmm może podlać wodą...?! 

user
SOIA 94.40.75.10 22.07.2016

A jakby tak delikatnie posmyrdłał członków gminy tą roślinką po zwieraczu tudzież worku mosznowym. Ciekawa jaki byłby efekt tak zgoła niebanalnego i niecodziennego zabiegu ?!?

nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium