Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 141/2018, Poniedziałek 21 maja 2018 r., Wiktora i Tymoteusza
Opublikowano
Miejskie rabatki mogą nie przetrwać lata
– Co roku latem oko mieszkańców cieszą ukwiecone rabaty miejskie. Ładne, niestety nietrwałe. Prawdopodobnie przez zbyt skąpe podlewanie niektóre z nich szybko usychają, powodując konieczność nasadzania nowych kwiatów. Niedawno byłem świadkiem, jak przy ulicy Jagiellońskiej i Sportowej jeden z pracowników podlewał rabaty konewką, w której było 20 – 30 litrów wody.
Moim zdaniem w okresie, kiedy jest naprawdę ciepło i bezdeszczowo, lepiej byłoby wieczorem przejechać się po mieście beczkowozem, który umożliwiłby solidne podlanie roślin i trawników. Koszty nowych nasadzeń i tak pewnie przewyższają te wynikające z intensywniejszego podlewania – zauważa mieszkaniec.
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
rysik47 31.183.237.47 25.06.2016

nie tylko kwiatkom brakuje wody,-brakuje wody również w studniach miejskich do tej pory ogólnie dostępnych.Brakuje informacji,że przez okres upałów będą nieczynne a kto się chce chłodzić niech kupi sobie loda.W całym kraju w czasie upałów umożliwia się dostęp do punktów czerpalnych,uruchamia nowe a w Przemyślu INACZEJ.Czy musi być inaczej?Mówią ludzie,że to tylko do pierwszego lipca,dnia podwyżki opłat przez miasto za zużycie wody.....i ścieków-dlaczego ścieków?

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium