Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 117/2018, Piątek 27 kwietnia 2018 r., Zyty i Teofila
Opublikowano
Przemyśl
Strefy mroku w mieście
Po ostatnim wypadku na ulicy Świętego Jana przejechałem się po zmroku rowerem i przeprowadziłem własne, prywatne „śledztwo”, chcąc sprawdzić, jak przedstawia się kwestia oświetlenia przejść dla pieszych. Przy ulicy Bohaterów Getta, praktycznie pod nosem policji, przejście jest nieoświetlone.
fot. Wincenty Gondek
Identycznie wyglądają dwa przejścia przy Konopnickiej, a także to na Mickiewicza, przy Siemiradzkiego czy Nestora. Dalej, na skrzyżowaniu Konarskiego z Mickiewicza, też jest ciemno. 
fot. Wincenty Gondek
Zrobiłem zdjęcia, między innymi ciemnej strefy przy ulicy Konopnickiej. Jeśli tak będziemy dbać o kwestie oświetlenia ulic w mieście oraz znajdujących się na nich przejść dla pieszych, to trudno się potem dziwić wypadkom.
fot. Wincenty Gondek
5 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Aga 89.70.138.50 16.02.2015

Wreszcie ktoś się tym zainteresował.Szkoda,że dopiero teraz.

user
LED 79.139.109.73 16.02.2015

Ponoś sprawę oświetlenia(doświetlenia) przejść dla pieszych miano załatwić już dawno, no chyba, że czekają na jeszcze kolejne ofiary! Może by jednak ktoś z zakładu energetycznego, jakiś decydent ruszył doopę i pospacerował sobie w owych miejscach. Kasę za energię trzepią równo, a dbać o te sprawy jakoś nieśpieszno!!! Język polski obfituje w określenia tego typu zachowań, wymienić?       

user
kierowca i pieszy w jednej osobie 31.182.80.90 18.02.2015

Jeżeli nas jako miasta nie stać na kompleksowe oświetlenie ulic (a chyba nie stać), to należy skoncentrować się na starannym doświetleniu przejść  dla pieszych (nawet kosztem kolejnych wyłączonych latarni tam, gzie tych przejść nie ma).  Wzorem do naśladowania jest obwodnica gdzie nad każdym przejściem bez sygnalizacji świetlnej wiszą i świecą mocne lampy dające jasne (a nie pomarańczowe) światło. Jeśli w ten sposób doświetlone zostaną wszystkie główne przejścia dla pieszych w mieście, to piesi, którzy przestrzegają przepisów i przekraczają ulice właśnie na przejściach a nie w dowolnym miejscu będą raczej bezpieczni.

user
gośc 185.18.135.154 19.02.2015

należy również się przypatrzeć jak są ustawione owe słupy oświetleniowe, każdy ale to każdy po za obwodnicami, są tak ustawione że koorwa świec a ludziom po domach a nie oświetlają ulice! Dosłownie śą pod kątem 45 stopni ustawione , zamiast równolegle do powierzchni jezdni czy chodników! Ale ludzie za to maja jasno w mieszkaniach a ciemno na ulicy!

user
KORDIANA 31.182.87.59 20.02.2015
A CO Z ULICĄ KORDIANA KTÓRA ZOSTALA ZASPAWANA !!!!! PRZEJCIE WZBRONIONE CHYBA DLA PREZESA WSPÓLDZIELNI MIESZKANIOWEJ BIORĄ PIENIADZE I TO NIE MALE ZA CZYNSZ A NIC NIE ROBIĄ TYKO MIESZKAŃCOM ŻYCIE UTRUDNIAJĄ NIEWSPOMNE O BRAKU MIEJSC PARKINGOWYCH GDZIE JEST BRAK!!!!
nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium