Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 147/2018, Niedziela 27 maja 2018 r., Jana i Juliusza
Opublikowano
Czy nie za ostro?
– Ostatnio miałem okazję obserwować poczynania strażników miejskich i zastanawiam się, czy momentami nie wykazują się zbyt dużą represyjnością. Jeśli samochód zaparkowany jest metr za znakiem informującym o strefie parkowania, to może wystarczyłoby ukarać kierowcę mandatem, a nie od razu wzywać lawetę, co pociąga za sobą dodatkowe koszty dla kierowcy.
Zaparkowane w ten sposób auto nie blokowało przecież jezdni, a ustawa o ruchu drogowym wskazuje, że odholowanie jest zasadne w momencie, gdy stoi w miejscu zabronionym i utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu. A w tej konkretnej sytuacji ruch odbywał się normalnie, niczyje bezpieczeństwo nie było też zagrożone.
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
kasander 31.183.226.249 13.09.2015

...odholowanie jest zasadne w momencie, gdy stoi w miejscu zabronionym i utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu. A w tej konkretnej sytuacji ruch odbywał się normalnie, niczyje bezpieczeństwo nie było też zagrożone....

A skąd niby oni mają o tym wiedzieć?

Stał metr za znakiem - stał. Jest wykroczenie  - jest.

Od myślenia to są inni.

user
pieszy a zarazem kierowca 31.183.199.129 14.09.2015

I bardzo dobrze, że wykazali się surowością. W morzu chamstwa i arogancji jaki prezentują przemyscy i podprzemyscy kierowcy tylko NAJSUROWSZE kary dają cień szansy na wyplenienie patologii jaką co krokbwidać na ulicach i chodnikach miasta.

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium